Zajímá tě energetická úroveň bytí, ale nevíš, jak různé, často i protichůdné informace převést do praxe?

Potřebovala bys z úrovně chápání přeladit do prožívání?

Tak čaKRAJINA je přesně pro tebe!

Na co nafukovat balónek při porodu?

Někdy je to úplná drobnost, snad by se dalo říct i blbost, která nás dokáže vytáhnout z bryndy, když si na ni vzpomeneme.

tehubrichV mém případě to byla věta „vzpomeň si na balónek“, vypuštěná z úst mého muže, která mi pomohla se během sekundy přeladit z roztříštěnosti a neefektivního využívání své síly do koncentrace a perfektního zacílení mého konání.

Zrovna jsem totiž rodila

Byl to můj první porod a druhá doba porodní, kdy jsem měla pocit, že se snad musím roztrhnout vejpůl, mě docela zaskočila. Tělo si tlačilo samo, ale já jsem mu svým strachem z bolesti házela klacky pod nohy.

Byla jsem rozstřelená, rozpliznutá, ve zmatku a chvilkové panice. Sílu kontrakcí jsem rozptylovala do všech směrů, místo toho, abych miminko posílala dolů. Sárinka se vždy zhoupla a ukázala svoje vlasaté temínko, aby vzápětí zase zajela zpátky do mého těla.

Manžel si všiml, že mrhám silou a nejsem koncentrovaná a udělal to nejlepší, co mohl – hodil mi záchranné laso.

Jednoduchá praktická pomůcka

Na předporodní přípravě u naší porodní báby jsme si demonstrovali fázi tlačení pomocí obyčejného nafukovacího balónku. Když se do něj fouká jen z plic a tváří, nenafoukne se.

Nafukovatelka zrudne, možná jí popraskají i žilky v očích, ale balónek se nehodlá zvětšit. Až když se do foukání zapojí i břišní svaly a bránice, tak pak se teprve balónek uráčí nafouknout. Návod na efektivní tlačení je stejný – jen bez nutnosti balónku. :)

Okamžitá změna prožitku

Když mi Daniel v jedné zásadní větě připomněl správnou techniku, moje vědomí na to reagovalo okamžitě. Jakoby se z rozptýleného světla stal svazek laseru, který má přesné zacílení a ohromnou sílu.

Najednou mi bolest nevadila. Možná, že i zmizela. Věděla jsem totiž, jak mám s danou situací pracovat, kam napřít svoje úsilí a cítila jsem, že jsem to já, kdo koná. Na rozdíl od předchozího pocitu, kdy bylo konáno mnou.

Tělo v podstatě vytvářelo stále stejné tlakové vlny, jen já jsem se jim přestala bránit a naopak je využila. Sárinka vyklouzla na třetí vědomé zatlačení. Vyplavala do voňavé vany rovnou celá, jako delfínek.

Při druhém porodu jsem tuto zkušenost využila hned od prvního pocitu na tlačení a ihned jsem se koncetrovala dovnitř a směrem dolů. Pocit na roztržení se ani nedostavil. U Thea tato fáze porodu trvala tak minutu až dvě, než mi přistál v téže vaně na břiše.

A při třetím porodu? Jen jsem zaměřila pozornost na miminko a směr, jakým má vyplout ven, a Marion vyklouzla na jeden jediný výdech.

Řekla jsem si, že se o tuto snadnou techniku uvědomění si efektivního tlačení s vámi podělím. Zkuste ji předvést také nastávajícím otcům. Třeba vám pak, jako mně, ušetří spoustu sil a bolesti, kdyby se vám náhodou stalo, že místo vytlačení miminka budete mít chuť porod zastavit a jít si odfrknout na kafe s kamarádkou.

Tereza Kramerova
Dostala jsem do vínku dar vhledu do lidské mysli i do jasu dětské duše. Učím lidi pracovat se svojí myslí tak, aby ona sloužila jim a ne oni jí. Pomáhám také těhotným ženám nalézt důvěru v sebe, své tělo, dítě i vnitřní hlas. Podporuji rodiče, aby porozuměli svým dětem a žilo se jim spolu dobře. Má práce je mým posláním a mé poslání je mojí vášní. Můj příběh si přečtěte ZDE>>. O své poznání se ráda dělím. Napsala jsem pro vás ZDARMA eBooky: LÉKÁRNIČKA V HLAVĚ a BAREVNÝ DECH pro hladký porod. Pokud rádi aktivujete svoje nitro, stáhněte si některou z mých MEDITACÍ. EBook MYSTICKÝ POROD je k prohlédnutí ZDE>>. Pokud se chcete skamarádit se svým tělem, mohl by vás zajímat transformační online kurz MILUJI SVÉ TĚLO. A konečně pro ty, kteří rádi probouzejí svůj skrytý potenciál, mám jedinečnou techniku OBJEV SVÁ KŘÍDLA. Za objevný považuji i svůj PětiKlíč, který probouzí samoléčebný potenciál našeho těla. Hmotným ztělesněním mé lásky k práci s myslí je kniha s napínavým příběhem DÍVKA S HAVRANÍMI KŘÍDLY. Pro vědomé rodiče tu taky něco mám! Račte kouknout na KOMPAS PRO RODIČE.
Komentáře