Společně se podíváme na to, jak první 3 čakry a jejich témata ovlivňují to, jak se chováme v partnerství, a jaké partnery si přitahujeme.

Na konci se potkáš s jedním ze svých silových zvířat.

Pomocníci v bolesti i trápení: tělové svíce

Kroutila jsem se na gauči a toužila alespoň po chvilce úlevy. Kdo zažil bolest ledvin, tak ví. Kdo ne, tak si ji raději ani nepředstavuje.

Po kůře infuzí s vitamínem C a dalšími mňamkami jsem si ty své totálně odpálila. A s nimi i játra.

Bolely mě konstantně. Akupunktura mi hodně ulevila, ale hledala jsem další způsob, jak se opečovat sama, s podobným efektem. Přecejen, jehly si sama nenapíchám.

A vesmír promluvil.

Poslal mi do cesty Štěpánku a Tomáše, dva nadšené a inovativní svíčkaře

Když jsem od nich ze studia U Anděla odcházela po prvním 2 hodinovém ošetření, málem jsem létala. Bolest ledvin i jater byla fuč a já jsem se cítila krásně uzemněná a přitom lehká. I mysl byla zvláštně vyklidněná. Tento stav mi vydržel dva dny a já dostala ohromnou motivaci tělové svíce zkoumat a testovat dál.

Protože mé ledviny byly úplně vyšťavené, dopřála jsem si ještě další 2 ošetření a odnesla si celou sadu vysokovibračních svic domů.

Život mi dal hned několik příležitostí, abych je použila.

Maminka se mi svěřila, že jí už několik dní dloube v ledvinách. (Ano, jsme hodně propojené a naladěné jedna na druhou.)

„Tak já ti udělám ty svíčky, jo? Mně se po nich hned ulevilo.“

„Nechci. Já na to nejsem. Já těmhle věcem nevěřím. Vždyť víš.“

„Vím, ale nemáme co ztratit. Jen 10 minut času.“

A jak to dopadlo? Hned po svíčkování jsme šly na Dyzajn market, kde jsme dost chodily, a večer se ptám maminky: „Tak co ledviny. Dloubou?“

„Čoveče, nedloubou. Celé odpoledne o nich nevím.“

A tenhle stav trvá dodnes. A aby měl nevěřící Tomáš víc o čem přemýšlet, přišel den před Štědrým dnem průjem. Vodovej a četnej.

Nasvíčkovaly jsme mistrovský bod proti průjmu na chodidle (viz skvělá kniha Tělové svíce od Michala Ježka) a víte co? Tušíte. Ano, je to tak. Od té chvíle byl průjem pryč a na Štědrý den si maminka hezky pošmakávala na bramborovém salátu.

My svíčkujeme v kuchyni u digestoře, aby mohl dým odcházet pryč.

Pak jsme zvládli odsvíčkovat jedno dětské bolavé bříško a urychlili odeznění astmatického záchvatu u naší nejmladší.

Uznejte, že tuhle parádu, kterou prý k léčení používali idiáni kmene Hopi a dokonce i Keltové ve formě smotané kůry namáčené ve vosku, si nemohu nechat pro sebe.

Jak tělové svíce fungují?

Jsou to duté trubičky z bavlny, které jsou namočené ve včelím vosku. Něko do nich přidává i různé byliny či barviva, aby měly specifické kvality.

Velikosti, déky i tvary se různí. Jen v ČR je několik desítek výrobců, takže si stačí vybrat, kdo vám padne do oka. Některé svíce se zužují, jiné jsou rovné.

Společné mají to, že se mezi tělo a svíci dává filtr, který zabraňuje vosku, aby kůži popálil. Postačí kousek obyčejného papírového kapesníku, nebo i čtvereček toaleťáku. Někdo používá gázu.

Horní konec trubičky se zapálí, svíčka se přiloží na místo, které bolí, nebo na vybraný harmonizační bod, a nechá se hořet. Dým by neměl unikat spodem a svíce by měla směřovat kolmo vzhůru, aby nehrozilo stékání vosku a hoření bylo pod kontrolou.

Photo courtesy of Studio U Anděla

Poblíž je třeba mít nádobu s vodou, do které se buď pinzetou či nůžkami odebírá odhořený konec svíce, když je cca 5 cm dlouhý. Toto se opakuje, dokud se plamen nedotkne naznačené rysky, kdy je třeba svíci celou uhasit.

Uvnitř svíce se vytvoří tzv. komínový efekt, který má harmonizační charakter. Podle Michala dokáže jedna svíce prohřát oblast o průměru až 20 cm a to do hloubky 6 cm. Cituji z jeho knihy, co vše můžeme díky svícím pozitivně ovlivnit. Používají se při:

 • zánětech, myomech, cystách, váčcích, otocích
 • chronických zánětech
 • zastydlé rýmě
 • šelestech, bolestech v uších
 • ječných zrnech
 • akné
 • svalovém napětí
 • ledvinových, žlučových kamenech
 • léčba křečových žil
 • při bolestech
 • pro čištění lymfatického systému
 • pro odstranění toxinů z těla
 • potížích s klouby (artrózy…)
 • pooperačních a poúrazových stavech
 • bolestech hlavy, migrénách, stresu a psychických potížích

Co nám říká to, co ze svíček vyklepeme?

V průběhu hoření se uvnitř svíce začně hromadit cosi. Toto cosi jsou zbytky z hoření. Co je pro mě největším překvápkem, že svíčka jaksi záhadně interaguje s místem, které ošetřuje.

Takže i když máme naprosto totožné svíce, tak na různých místech těla i na různých lidech v nich budou různé zbytky.

Co znamenají jednotlivé barvy prášku a hrudek si nastudujte v Michalově knize. Když je v nich jen trošku světlého prášku, je to konkrétní místo většinou docela ve formě, ale jakmile se začnou ukazovat spečené kousky a dokonce i veliké „krápníky“, kápli jsme na část těla, která si zalouží naši péči. Tyto kusy jsou spojované s emocemi.

Svíčky neopečovávají jen fyzické tělo, ale svým plamenem čistí i těla jemnohmotná

Dá se říci, že očišťují auru a podle množství a tvaru kouře se dá leccos usuzovat na téma, se kterým se potýkáme. Navíc, pokud se v nich po vypálení ukazují spečené kusy vosku, dá se z nich poměrně zajímavě „věštit“, co tyto tvary znamenají.

Podívejte se na tyto 3 fotografie. (klikněte pro zvětšení)

Na té první vidíte, co jsem postupně vyklepala ze svíčky, kterou jsem přiložila na oblast ledvin přes reflexní plošku na chodidle. Zas až tolik toho není, protože ledviny už jsou hodně osvíčkované.

O dost zajímavější jsou druhé dvě fotky.

Toto „cosi“ vydala svíčka, kterou jsem ošetřovala koleno, které jsem měla před 25 lety operované po úraze na snowboardu. Ten jsem si zvládla přivodit poté, co se se mnou rozešel můj první kluk a začal chodit s mou nej kámoškou. Na lyžáku ve Švýcarsku jsem jejich lásce musela přihlížet.

Nejprve ze svíčky vypadla ta dlouhá věc. Také vám připomíná berli?

A tomu druhému a trčícímu, tomu jméno dávat nebudu. Nechám pracovat vaši fantazii :).

Každopádně oba artefakty mě symbolicky vrací do oněch 16 let, kdy mi krvácelo srdce a podlamovala se kolena zoufalstvím.

Svíčka mi ukázala téma, které jsem stále neuzavřela a má přímou souvislost s výhřezem ploténky, který už pár let řeším. (O tom si povíme zase jindy. Je to velmi zajímavý příběh!).

Vyděsila jsem někoho tímto duchovním pojetím?

Nebojte. Svíčky fungují, nehledě na osobní fizolofii a ezo-pohled. Vzpoměňme na moji maminku.

Zároveň je třeba říct, že nejsou Arabeliným prstenem, ani kouzelnou hůlkou. Někdy dokáží vysloveně zázraky, jindy nezafungují. Záleží, v jaké části našeho životního příběhu se nacházíme a zda víme, jak je správně použít.

Každopádně jsou nádherným nástrojem sebepoznání a skvelé je, že dokáží ulevit i na pocitové rovině.

Tady vám představuji 4 lidi, jejichž pojetí tělových svící se mnou rezonuje:

Michal Ježek

Když jsem se v roce 2008 na jednom semináři seznámil s prací se svícemi, okamžitě mě nějakým způsobem očarovaly. Když jsem s nimi začal postupně více a více pracovat, fascinoval mě jejich účinek, jejich síla. Baví mě jejich působení na několika úrovních.

Oheň má obrovskou sílu sám o sobě a navíc, když je v blízkosti těla, tak tento element transformuje jak mé myšlenky, pocity, tak i fyzické potíže.

Čím jsou pro mě svíce? Co pro mě znamenají?

Od samého začátku jsou mi svíce opravdu velmi blízké. Baví mě s nimi pracovat a i při samotné výrobě jsem v jiném světě. Právě jeden z mnoha důvodů, proč jsem si svíce začal vyrábět bylo, aby byla zaručena kvalita svíce.

Dlouho jsem zkoumal jejich funkci a jak je možné zaručit jejich maximální účinek. Kvalita vyráběné svíce je pro mě vším. Právě proto, aby byla zaručena opakovatelnost a z výsledku bylo možné číst co nám aplikovaná svíce chce prozradit. Učím lidi správnou a efektivní aplikaci.

Pro mé klienty se snažím být otevřeným, empatickým pomocníkem a navést je na tu nejefektivnější aplikaci. Otevřít jim oči,co dané potíže o nich říkají, co je mají naučit a kam by se mohli posunout, aby život byl nejlepší.“

Kdy mě svíce nejvíce překvapily?

Asi když jsem je poprvé aplikoval na mou současnou manželku. Měla v pupíku piercing a měla s ním děsné problémy. Stále jí ho hnisalo, bolelo. Bylo jí to nepříjemné. Seděli jsme v obýváku a koukali na televizi a já povídám: „Pojď, zkusíme svíci“. Ona si piercing vyndala a po jedné jediné malé svíci byl klid. Pak jsem vypálili ještě jednu jako prevenci. Tento příběh ukázal mým blízkým, že to opravdu funguje.


Michalův web a e-shop naleznete TADY>>>  a ZDE>>> naleznete video, ve kterém vám Michal vysvětlí, jak na bezpečnou aplikaci tělových svící.

 

Tomáš Roth a Štěpánka Procházková ze studia U Anděla

Od té doby, co jsme měli možnost se seznámit s tělovými svícemi, se staly neodmyslitelnou součástí našeho každodenního života. Svíce pro nás znamenají svobodu a naději. Jsou nástrojem pro okamžitou pomoc a úlevu od bolesti jakéhokoliv původu nejen pro nás, ale i pro naše děti a celou širší rodinu, včetně našich čtyřnohých mazlíčků.

V krátké době na to se staly svíce neodmyslitelnou součástí každodenní práce v našem Studiu u Anděla. Pracujeme s vysokovibračními tělovými svícemi opatřenými ochranným energetickým znakem, které jsme vyvinuli ve spolupráci s Michalem Ježkem. Pro naše klienty řešíme jak čištění energetických center a odstraňování psychických obtíží a bloků, tak i čištění fyzického těla a jednotlivých orgánů a jejich meridiánů (energetických drah).

Kdy nás svíce nejvíce překvapily?

Práce s telovymi svicemi nám přináší každý den překvapení, jak si dobře dokáží poradit s nejrůznějšími problémy. K naši velké výzvě a jedním z prvních " zázraků a úspěchů " patří vyčištění lymfatickeho systému a celého organismu zaneseného toxiny, viry, bakteriemi, plísněmi, záněty, těžkými kovy a dalšími nežádoucími zátěžemi pro organismus. Stav klienta byl velmi kritický.

Za necelé 2 měsíce intenzivní prace se nám povedlo zanesený systém vyčistit tak, že se nejen klient mohl vratit do aktivního života, ale i orgány,které před očistou byly téměř na nefunkční úrovni, jsme dostaly na 90-100% výkon a funkčnost.


Jejich archandělské svíce naleznete TADY>>> .

 

Kateřina Raisová a její tělové, ušní a čakrové svíce z Bílých Karpat

Za chvíli už to bude deset let co vyrábím tělové svíce. Od začátku to bylo jasné splynutí s touto léčivou metodou. Oheň, klid, úleva. Malý zázrak, který pohne skálou. Výroba svící v náručí samoty Bylniček v Bílých Karpatech, kde žiji, je pro mě radostí a zároveň meditací. Vůně a síla včelího vosku, zastavení. Tvorba, která léčí. Velká vděčnost, že smím.

Kdy mě svíce nejvíce překvapily?

Jednou za mnou přijela paní se svým mužem. Prý jestli můžu aplikovat svíce pro jejího manžela. Už delší dobu se mu špatně dýchá, zhoršuje se to, má to asi z práce, kde je rizikové prostředí. Pán evidentně svícím nevěřil a bylo jasné, že přijel jen kvůli své ženě, aby měl klid. Zůstali jsme spolu v místnosti sami. Paní se šla projít. Pán moc nemluvil a já jsem jen po chvíli mlčení navrhla, že vyzkoušíme aplikovat svíci na srdce a uvidíme.

Celou dobu jsme mlčeli. Když svíce dohořela, zeptala jsem se, jestli během hoření cítil něco jiného. Řekl, že ani ne, a pak pomalu začal mluvit. Asi hodinu mi vykládal o svém bratrovi–dvojčeti, který před deseti lety zemřel. Že mu moc chybí a je mu po něm smutno. Jen jsem ho nechala mluvit, a pak jsme si řekli pár vět. Když se jeho paní vrátila zpět z procházky, pán chtěl být sám a šel se též projít. Jeho žena se mě ptala, jaké to bylo. A já na to: "Váš muž hodně povídal o svém bratrovi. Bolí ho z té ztráty srdce, proto nemůže dýchat."
Paní jakoby polilo horko. Začala velice plakat a řekla: "Víte, on od úmrtí svého bratra o něm nikdy nepromluvil, až teď. Všichni jsme mysleli, že to má vyřešené..."


Katčin web naleznete TADY>>>.

Na co si dát pozor a kam je (ne)dávat?

Doporučení z různých zdrojů a od různých výrobců se liší. To, na čem se všechny mnou prostudované zdroje shodnou je, že by se svíce neměly dávat na:

 • srdce
 • sliznice
 • oči (ty se dají ošetřit přes spánky)
 • otevřené rány, bradavice, opary (svíce se může dát vedle)
 • korunní čakru

Naopak, kam je dát vám buď řekne bolest, nebo pak můžete využít reflexní plochy orgánů na chodidlech a dlaních. Opět odkazuji na Michalovu knihu, kde máte toto téma přehledně rozebrané a nafocené. Např. přes střed dlaně se tělo krásně detoxikuje. Přes palec ruky se zklidňuje mysl a pak můžete čistit i jednotlivé čakry.

Důležitý je ZÁMĚR, s jakým do svíčkování jdete

Můžete si svým rozhodnutím nastavit, zda chcete více pracovat na fyzickém těle, nebo spíše na psychické rovině. Co jsem četla zkušenosti na různých webech, občas se při svíčkování podaří ošetřit i různé strachy, fóbie a traumata.

Důležité je být při rituálu se svíčkami v přítomnosti. Už to, že pracujeme s otevřeným ohněm, nás vede k bdělosti. Neměli bychom v danou chvíli řešit nic jiného. Můžeme si přestavovat, jak ohni odevzdáváme bolest i nedobré pocity. Můžeme si vizualizovat, jak plamen očišťuje všechna naše jemnohmotná těla a zaceluje auru.

Jak je to s ušními svícemi?

Ty fungují stejně, jako tělové. Jen jsou užší. Já osobně jsem s nimi měla špatnou zkušenost, kdy se mi zánět ve zvukovodu po jedné aplikaci zhoršil. Proto jsem na někoik let na svíce zanevřela. V diskuzi na mém Facebooku Vědomý život = vědomá mysl pár žen také zmiňovalo, že s nimi neměly dobré zkušenosti. Dvěma dokonce vytekl horký vosk do ucha a jedné se zvukovod ucpal. Další psala, že se zánět zhoršil.

Od Michala jsem se dozvěděla, že nedoporučuje aplikaci svic přímo do ucha, ale před něj. Tím se zjemní jejich působení a nehrozí, že by se ucho ucpalo či poranilo voskem.

Navíc je podle něj důležité nejprve ošetřit dutiny, pokud je i rýma, aby se balast z dutin svícemi do ucha nestahoval.

U uší je navíc třeba vždy osvíčkovat obě uši, protože ovlivňují i rovnovážné ústrojí.

Na mém Instagramu vedomy_zivot jsem posbírala tyto zajímavé příběhy s tělovými svícemi:

Víte, že si svíčky můžete vyrobit i doma?

Já nechávám jejich výrobu raději na profících, ale pro tvořivé nadšence je návod na jejich domácí výrobu například TADY>>>.

Návod na rituál duchovní i fyzické očisty se svíčkami

 • Intuitivně si vyberte místo na těle, které si přeje být svíčkou zharmonizováno. Může to být konkrétní čakra, místo bolesti, nebo reflexní plocha na chodidle či dlani.
 • Stanovte si záměr, čeho tímto svíčkováním chcete docílit. Jde vám o relaxaci? Zbavení se špatných myšlenek? Odstranění nemoci? Získání vhledu do konkrétní záležitosti?
 • Zapalte svíci a užijte si meditaci s jejím plamenem. Můžete si v duchu říkat, co odevzdáváte, nebo do svíčky vložit svoji afirmaci.
 • Po jejím dohoření zůstaňte ještě chvíli v naladění a nechte na sebe působit zbytky, které v sobě nashromáždila. Dejte slovo intuici a vyslechněte první asociaci, která přijde.
 • S úctou vyhoďte zbytek po hoření s vědomím, že tím odevzdáváte to, co vám již neslouží a jste připraveni na nový začátek vašeho příběhu.
 • Všímejte si snů a znamení. Realita s vámi začně v duchu vašeho záměru komunikovat.

Proč jsem tento článek vůbec psala?

Tímto článkem nechci nikoho přesvědčovat. Jen sdílím, co mě baví, a co mi stojí za další zkoumání. Chtěla jsem vzbudit vaši zvědavost a také trošku oprášit tuto přírodní, poměrně snadnou i levnou léčebnou metodu (Sakra, tohle sousloví se nesmí používat! Nepráskněte to na mě, prosím.), protože mi hodně pomohla, a s trochou opatrnosti a pár desítkami minut studia ji ovládne každý.

Jestli máte chuť si teď nějaké svíce objednat či vyrobit, tak na vás radostně mrkám. Toto naše virtuální setkání stálo za můj i váš investovaný čas.

Přeji vám mnoho zázraků s voňavými svícemi a pokud mi budete chtít napsat, jak se vám s nimi kamarádí, budu ráda!

Tak přecejen ještě pokračujeme. Ptáte se mě na otázky, na které vám neumím fundovaně odpovědět. Jsem stejný amatér, jako vy. Položila jsem je tedy Michalovi Ježkovi, který má roky praxe. Každopádně nic z toho, co zde čtete, není lékařské doporučení, ani návod. Jsou to předávané zkušenosti a jak s nimi naložíte, je jen na vás. Vaše tělo, vaše zodpovědnost.

Jak často svíce používat?

Berme v potaz, že každé tělo je jedinečné a chce jiný, individuální přístup. Nic se nedá říct jako dogma. Naše zkušenost a zkušenosti našich klientů jsou takové, že pokud se jedná o akutní potíže, tak MOHU aplikovat klidně NĚKOLIK velkých svící denně na jedno postižené místo. Pokud se jedná o dlouhodobé potíže a není na dohled operace, tak aplikuji jednou za 3, 4, 5 dní. Všeobecné pravidlo je, když si aplikuji svíci, tělo si nastartuje svou vnitřní sílu, díky které detoxikuje. Další den si jí podrží a probíhají detoxikační procesy a další den mohu opět aplikovat (to znamená „obden“). Vždy je důležité počítat s tím, že procesy v těle musí proběhnou a ne vždy je dokáží uspíšit.

Můžou se tělové svíce používat i v těhotenství?

Celkově mají svíce velmi málo kontraindikací, kam se nemohou aplikovat a jedna z dalších sporných otázek jsou těhotné ženy. Hlavně to je kvůli našemu bezpečí, kdyby se cokoliv stalo s plodem, hledá se viník. Vždy to je na pocitech těhotné ženy. Nikdy se neaplikuje do oblasti břicha, pupíku a v začátku těhotenství. Jinak nejlépe je využívat reflexní body ruky, mapy orgánů.

Existuje nějaké univerzální svíčkovací místo vhodné pro všechny?

Mé nejoblíbenější místo pro aplikaci je levé bříško palce, kdy se ošetřuje oblast hlavy, stres, únava, psychika. Ještě efektivnější místo je za krkem na 7. krčním obrateli, kde se řeší minulost, vztahy, strachy, cizí energie, napojení na vesmír…

Co svíčkování a děti?

Všeobecně není doporučované aplikovat svíce dětem do 3 let. Naše zkušenost je taková, že jsem začal svíce synovi aplikovat 14 dní po narození. Dnes mu jsou 3 roky a stal se velkým pomocníkem při aplikaci svic.
Tereza Kramerova
Dostala jsem do vínku dar vhledu do lidské mysli i do jasu dětské duše. Učím lidi pracovat se svojí myslí tak, aby ona sloužila jim a ne oni jí. Pomáhám také těhotným ženám nalézt důvěru v sebe, své tělo, dítě i vnitřní hlas. Podporuji rodiče, aby porozuměli svým dětem a žilo se jim spolu dobře. Má práce je mým posláním a mé poslání je mojí vášní. Můj příběh si přečtěte ZDE>>. O své poznání se ráda dělím. Napsala jsem pro vás ZDARMA eBooky: LÉKÁRNIČKA V HLAVĚ a BAREVNÝ DECH pro hladký porod. Pokud rádi aktivujete svoje nitro, stáhněte si některou z mých MEDITACÍ. EBook MYSTICKÝ POROD je k prohlédnutí ZDE>>. Pokud se chcete skamarádit se svým tělem, mohl by vás zajímat transformační online kurz MILUJI SVÉ TĚLO. A konečně pro ty, kteří rádi probouzejí svůj skrytý potenciál, mám jedinečnou techniku OBJEV SVÁ KŘÍDLA. Za objevný považuji i svůj PětiKlíč, který probouzí samoléčebný potenciál našeho těla. Hmotným ztělesněním mé lásky k práci s myslí je kniha s napínavým příběhem DÍVKA S HAVRANÍMI KŘÍDLY. Pro vědomé rodiče tu taky něco mám! Račte kouknout na KOMPAS PRO RODIČE.
Komentáře