Je to na první pohled obyčejná školačka.

Ovšem když se jí zadíváte do očí, předá vám moudrost, kterou v sobě střádá již celé věky.

Miriam je dívka, která si uchovala kontakt s duchovním světem. Vidí do sebe i ostatních a bravurně využívá svoji mysl tak, aby ona sloužila jí a ne naopak.

V této knize vás nechá nakouknout do svého vnitřního světa i do zkušeností z běžného života.

Nedávno se totiž z Prahy přestěhovala do malého města. Mezi novými spolužáky je i jeden, který ji nemá v oblibě a dává jí to dost okatě najevo...

Dívka s havraními křídly vás vezme na pozoruhodný výlet.

Její životní cesta je prodchnuta pochopením, jak funguje mysl, a rozkrývá dětské bolístky z úrovně hlubších souvislostí. V napínavém a dojemném příběhu se dotýká života i smrti, přátelství i nenávisti, emocí i vnitřního světa.

Terezo milá, teď jsem dočetla. Nejradši bych tě objala. Tak hladivý příběh a tak hladivě napsaný. Moje mysl si proplouvá krásnými obrazy, které jsi jí nabídla, a usmívám se nad množstvím do příběhu zasazených návodů. Věřím, že tvůj příběh má moc dotýkat se srdcí dětí i vnitřních dětí v dospělých. Toho mého se dotkl hodně. Nejradši bych teď každé svoje slovo zahalila do jemných peříček, aby váha slov neudusila to, co cítím.
Lucie Kolaříkováautorka Učebnice sebelásky a Školy sebelásky

Tuto knihu ocení čtenáři již od šesti let. Horní hranice není omezena, protože příběh Miriam se dotýká i duší dospělých. Krom poutavého děje přináší i přes tři desítky mentálních cvičení, která jsou přirozenou součástí vyprávění.

Aniž byste to postřehli, tak se při čtení učíte, jak efektivně pracovat se svým tělem, myslí i duší. Toto je velikým přínosem pro děti, které si na příběhu Miriam prožijí, že mohou aktivně ovlivňovat, a dokonce měnit své prožívání.

Přestože nejsem malá čtenářka, vracela jsem se s Miriam do světa dětství a na podobné okamžiky z vlastního života jsem získávala jiný úhel pohledu. Na konci knihy jsem však byla zklamaná. Ne z knihy, ale z toho, že nemá další kapitoly. Knihu doporučuji všem malým i velkým lidem. Je fascinující. Pro děti je mapou, jak projít dětstvím s menšími šrámy, a pro nás dospělé je léčivým pohlazením.
Eva Pitnerováwww.evapitnerova.cz

Jmenuji se Tereza Kramerová a jsem průvodkyně po krajině mysli.

Vizi napsat knihu jsem v sobě nosila 9 let, než přišel její čas a mohla jsem ji ze světa inspirace převést na papír. Tvůrčí proces mě naprosto pohltil.

Nebyla jsem to já, kdo určoval osudy hlavních hrdinů. To oni sami si říkali, jakými zkušenostmi projdou, a občas jsem byla sama v úžasu, jak se zápletky vylouply. Když jsem pochopila, proč je Antonín na Miriam tak zlý, dlouho jsem plakala. I při psaní posledních kapitol jsem smáčela nejedno tričko slzami.

Rozkryl se mi totiž velmi hluboký příběh, který ukazuje nepřátelství v úplně jiném světle. Naštěstí ho takto dokázala uvidět i Miriam a o svou nabytou moudrost se podělí i s vámi.

Troufám si říct, že to, jak je kniha pojatá, zde nemá obdoby. Nabízí se vám tak možnost pohlédnout na běžný život novýma očima.

Proč bystě měli mít Dívku s havraními křídly v knihovně?

*Je jedinečná v tom, že přináší duchovnost, která patří do našeho českého prostředí.

*Je poutavě vyprávěná a čtenáře vezme díky \"obyčejnému příběhu\" do sfér, o kterých se moc nemluví, ale přitom zásadně ovlivňují naše prožívání.

*Poukazuje na souvislosti (například na to, jak si vybíráme rodiče, co se děje po smrti atd.), které nejsou obecně známé, ale jejichž znalost přináší úlevu.

Přeji si skrze tuto knihu předat vám i vašim dětem:

NADĚJI, že život ve svých jednotlivostech má smysl.

POCHOPENÍ, že každé chování má svoji hlubokou příčinu.

VĚDOMÍ, že jsme všichni propojeni a tvoříme jedno velké dílo.

NÁVOD, jak pracovat s tím obrovským darem, kterým je naše mysl.

Co o knize říká Stáňa Stiborová Mrázková?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Fantastické ilustrace do knihy s láskou vytvořila Eva Rybníčková.

S Evou jsem spolupracovala již dřív, nicméně právě na této knize dokázala svoji uměleckou genialitu. Perfektně vystihla náladu příběhu i křehkost duchovních prožitků Miriam. Do kombinované akvarelové techniky vložila něžnost, nadhled i humor. Ač má původní zakázka byla na 20 obrázků, tak Evino výtvarné vyjádření mě tak nadchlo, že  v knize nakonec najdete kolem 140 originálních ilustrací!

Mysl je jako zahrada a je jen na nás, jestli v ní poroste plevel, nebo pokvetou květiny. Možná i vy patříte mezi dnešní dospělé, kteří vyrostli, aniž by vás někdo naučil, jak o svou mysl-zahradu správně pečovat. O kolik jednodušší by ale mohlo být zvládání strachu, smutku, vnitřních konfliktů, vztahů, nemocí nebo nedostatku energie, kdybyste měli možnost naučit se praktické techniky práce s myslí už v dětství? Tato kniha je úžasný dar dnešní generaci dětí. Dar vědomého používání vlastní mysli, díky kterému budou naše děti žít mnohem hlubší, naplněnější a šťastnější život.
Stáňa Stiborová Mrázkováautorka Podnikání z pláže

Kniha dostala pořádnou péči a je vymazlená do posledního detailu.

Měla jsem štěstí na spolupracovníky, kteří respektovali každé mé slovo. Strávili jsme mnoho hodin diskuzemi nad detaily a významy slov, aby si kniha udržela své kouzlo, a přitom byla srozumitelná i pro děti.

Korektorka Jitka Černovská i grafik Petr Lozan mi byli skvělým podpůrným týmem a mám pocit, že si je Miriam sama vybrala. Takto naladěných lidí s citem pro slovo i obsah za ním po světě nechodí mnoho. Však je to na jejich práci znát. Uvidíte sami!

0
kapitol
0
stran
0
odstavců
0
slov

33 mentálních technik, které jsou sepsané v rejstříku na konci knihy,

 

to vše za 360 Kč + 10 % DPH, což dělá 396 Kč.

A poštovné máte od mě jako dárek - neplatíte ho. 

Další možnosti, jak získat Dívku s havraními křídly

Zajímá vás, jak vypadá kniha uvnitř? Klikněte na obrázek pro zvětšení.

Milý čtenáři, v rukou držíš knihu, která tě vezme na ten nejkrásnější výlet, který si umíš představit. Místo výletu není zakresleno na žádné mapě světa, protože toto místo máme každý ukryté v chrámu svého srdce. Kolikrát ho lidé hledají celý život, nenajdou a rodí se znovu a znovu, aby ho našli a tím také našli sami sebe a smysl svých životů. V příběhu dívky Miriam toho můžeme mnoho zažít a nahlédnout, ale také prožít sílu myšlenek, obřadů a rituálů, které nám v různých životních situacích mohou pomoci najít tu správnou cestu. Ke konci knihy vypláčete moře slz a pocítíte nutkavou touhu pomáhat druhým lidem. Dokonce i těm, kteří se jeví jako největší nepřátelé, protože ti to zpravidla potřebují nejvíce. A i díky tomuto pochopení naleznete cestu své duše. Věřím, že dívka s havraními křídly doletí k těm čtenářům, ke kterým doletět má, protože nic v našich životech se neděje náhodou, dokonce ani to, že právě začínáte číst Dívku s havraními křídly.
Gabriela Filippi herečka a autorka Léčivého divadla

Potrava pro levou hemisféru:

  • Kniha má velmi příjemný formát 158 x 200 mm.
  • Zvolili jsme pevnou knižní vazbu šitou ve hřbetu. (Můžou ji dědit i vnoučata!)
  • Je vytištěná na luxusním papíře. (Když jsme ho vybírali, nemohli jsme se od něj odtrhnout a jezdili jsme si s ním po tváři, jak je heboučkej.)
  • Zdobí ji záložková stužka. (Zaručeně začnete číst tam, kde jste skončili.)
  • Do vínku dostala krásné číslo ISBN 978-80-270-2794-1.
Tahle knížka je živá, kouzelná a léčivá. Už první slova zaklepala na dveře, které mají být otevřené. Na dveře k sobě. Viděla jsem příběh Dívky s havraními křídly živě a barvitě, ale nejen to. Viděla jsem i jemné odstíny barev, i jejich stíny. Cítila jsem textury, vůně i chutě. Slyšela jsem cinkání, lehké praskání a něco, pro co nemáme slovo. Četla jsem všemi smysly. A začala jsem se rozvzpomínat na to, co jsem vždycky věděla. Co všichni víme. Má duše mě pozorovala a radovala se. Konečně, konečně už sis vzpomněla! Vzpomeňte si také. A pokud máte děti, vzpomínejte s nimi. Ať je náš společný život tady na světě vědomý a laskavý.
Klaudie Fachinelliwww.cestykditeti.cz