Toužíš vypnout kolotoč myšlenek v hlavě?

Potřebuješ si odpočinout od neustálého hluku a chaosu?

Tak má pro tebe a tvoje děti užasný večerní rituál.

Ty hajzle, tohle mi nesmíš dělat

Její pětileté nožky cupitaly po studené a tmavé dlažbě paneláku

14009659_sBěžela z návštěvy kamarádky, kam ji vzala její sestra. Moc jí to tam nebavilo, tak se rohozhodla, že půjde domů dřív.

Jemné vlásky měla sepnuté červenou beruškou a bavlněnou puntíkovanou zástěrku jí maminka vzadu stáhla na mašli.

Byla tak bezbranná, nevinně dětská a radostná. Vybírala zatáčku kolem zábradlí ve 3. patře a v tom se otevřely dveře.

Vykoukl na ni 15 letý kluk

Znala ho od vidění. Kamarád to nebyl, ale cizí úplně také ne.

Začal vyprávět zajímavé věci a zaujal ji. Nechtěla být nezdvořilá a za chvíli už stála u něj v bytě a dveře za ní ztežka zacvakly.

Začaly se dít věci, kterým nerozuměla. Cítila, že to je špatně, že tohle se nesmí, ale nevěděla, jak se bránit.

Doteky jeho rukou i rtů pro ní byly tak nesnesitelné, že se rozhodla, že se odpojí od svého těla. Dělala sama před sebou, že tam není. Že se jí nic neděje a nezúčastněně pozorovala divné hodiny, které měl tento kluk v pokoji. Studovala vzorek tapet a tělo nechala, ať prožije, co je nutné.

Trvalo to dlouho

Moc dlouho a když jí konečně propustil, bežela domů jak nejrychleji mohla.

Sestra už byla doma a maminka byla celá uplakaná. Sotva Marušku zahlédla, místo úlevného objetí, že se její malá dcerka našla, ji seřezala. Bála se o ní a ve svém vlastním strachu přehlédla, že je s její malou cácorkou něco zásaně a nevratně jinak.

6288863_s

Z cácorky vyrostla dospělá žena a až tehdy se osmělila dost na to, aby mamince vysvětlila důvod jejího opoždění. Plakaly obě.

Necelých třicet let po tomto zážitku Maruška rodila své první dítě

Vše šlo jako po másle. Její tělo se maximálně otevřelo a najednou šprajc. Miminko nemohlo ven. Ani doktoři nechápali, co se děje, a proč děťátko zaklonilo hlavičku a nepostupuje. Vyřešil to císař a s ním přišel obrovský pocit selhání a nedůvěry ve vlastní tělo.

Druhý pokus zvládnu, říkala si, a těšila se, že bude mít z tohoto ženského mysteria reparát. Ani si nepřipouštěla, že by porod mohl dopadnout jinak, než jak si vysnila. Byla skvěle připravená po všech stránkách. Děloha spolupracovala, čípek se otevřel a když mělo začít miminko sestupovat, šprajc. Nešlo ani o centimetr. “Co to má znamenat?”, zoufale se ptala Maruška sama sebe, zatímco ji připravovali na další operaci.

“Kdy budu moci mít další dítě?”, zjišťovala takřka hned, když přišla k sobě. Cítila, že neproměnila svoji šanci, po které tak toužila a nechtěla se smířit s tím, že toto bylo její rodící naposledy.

O pár měsíců později seděla u mě v křesle a pracovala ve svém vnitřním světě

Upřímně a s velkou odvahou se podívala na svoji velikou bolest a pospojovaly se jí jednotlivé události života. Pochopila.

Uviděla své dva porody ve světle příhody z paneláku. Zjistila, že spodní část těla měla uzamčenou. Bylo to cizí území. Místo, kam se nechodí, a ve kterém nebydlí. Mezi dělohou a pochvou byla neviditelná STOPka, které miminkám nedovolila jít dál. Když měly sestoupit do porodních cest, podvědomí řeklo: “Ani náhodou. Sem vás nepustím, tady je průchod zakázán”.

A protože podvědomí hraje vždy vyšší kartou, než vědomí, které dělalo vše možné pro to, aby se jeho vize přirozených porodů naplnila, přesto miminka nemohla postoupit.

Hodně kapesníků Maruška posmrkala, hodně ostrých slov vypustila, aby si to s tím mladým mužem, který zneužil své převahy a tím zneužil ji, srovnala.

Také v sobě našla tu malou, opuštěnou a bolavou pětiletou cácorku. Získala její důvěru, vzala ji do náruče a ukázala jí, že už vyrostla a vidí její utrpení. Přesvědčila ji, že ji neopustila a má pro ni nekonečně lásky a pochopení, kolik jen bude potřebovat. Malá holčička se schoulila na její hrudi a rozpustila zakletí, které kdysi v bolesti a bezmoci uvalila na své ženské lůno. Otevřela se znovu životu.

Pár dnů po sezení mi přišel tento e-mail

“Chtěla jsem ještě jednou poděkovat, sama jsem nevěřila, že se něco takového může stát a takhle jednoduše. Cítím se mnohem lépe. Včera jsem byla celkově mnohem šťastnější. Chtěla bych manželovi vyprávět, co se dělo, ale myslím, že by mu stačilo přečíst si článek, který napíšeš.

Ví o mě úplně všechno. Když jsem mu řekla v kostce, kde byl problém, oběma nám začaly docházet detaily z našeho společného žvota. Moje chování, kterého si všiml i on, které vyplývá z toho, že jsem před sebou uzamkla svou vagínu.”

Už teď je Maruška jiná

Usmířila se s vlastním tělem a užívá si, že cítí i svůj podbřišek. A také přišla na to, že kdyby někdy čekala další miminko, bylo by možné ho pustit na svět přirozeně. Přes posvátné území, které je teď její součástí. Cítí se sebevědoměji ve své mateřské roli a k dceři se jí daří být trpělivější.

Dohodly jsme se, že tento článek zveřejním jako inspiraci ženám, které prošly podobným zneužitím.

Takže, pokud se tě to, milá ženo, týká, věz, že s tím můžeš něco udělat a nemusíš nést následky toho, že někdo někdy neunesl svoje touhy a vzal si od tebe to, co mu nenáleželo.

Nenechávej si toto tajemství pro sebe a vylej ho ven, v bezpečném prostředí a před člověkem, který tě bude umět podpořit a povede tě, abys našla svoji ztracenou sílu a sebeúctu zpět.

Není to tvoje vina…

Tereza Kramerova
Dostala jsem do vínku dar vhledu do lidské mysli i do jasu dětské duše. Učím lidi pracovat se svojí myslí tak, aby ona sloužila jim a ne oni jí. Pomáhám také těhotným ženám nalézt důvěru v sebe, své tělo, dítě i vnitřní hlas. Podporuji rodiče, aby porozuměli svým dětem a žilo se jim spolu dobře. Má práce je mým posláním a mé poslání je mojí vášní. Můj příběh si přečtěte ZDE>>. O své poznání se ráda dělím. Napsala jsem pro vás ZDARMA eBooky: LÉKÁRNIČKA V HLAVĚ a BAREVNÝ DECH pro hladký porod. Pokud rádi aktivujete svoje nitro, stáhněte si některou z mých MEDITACÍ. EBook MYSTICKÝ POROD je k prohlédnutí ZDE>>. Pokud se chcete skamarádit se svým tělem, mohl by vás zajímat transformační online kurz MILUJI SVÉ TĚLO. A konečně pro ty, kteří rádi probouzejí svůj skrytý potenciál, mám jedinečnou techniku OBJEV SVÁ KŘÍDLA. Za objevný považuji i svůj PětiKlíč, který probouzí samoléčebný potenciál našeho těla. Hmotným ztělesněním mé lásky k práci s myslí je kniha s napínavým příběhem DÍVKA S HAVRANÍMI KŘÍDLY. Pro vědomé rodiče tu taky něco mám! Račte kouknout na KOMPAS PRO RODIČE.
Komentáře