Máte občas pocit, že nechápete, z jaké planety vaše dítě přiletělo?

Potřebovali byste najít společnou notu a sladit se, aby vaše komunikace lépe plynula?

Naprosto vám rozumím. 

Sama mám 3 děti a pocitů mateřské bezmoci a zmatenosti jsem si užila a užívám stále dost.

To, co mi vždy pomůže, je se naladit na duši dítěte.

Prdnout, kýchnout a porodit

Při jedné návštěvě Prahy jsem se vydala s kamarádkami na Vyšehrad. Bylo krásné počasí, já těhotná, park zářil jarní náladou a veřejné záchodky mě uklidňovaly svojí blízkostí.

Když jsem se vydala prozkoumat úroveň vyšehradských toalet, došla mi jedna souvislost. Ve vedlejší kabince, která byla oddělená jen tenkou stěnou, byla další žena. Příčka byla absolutně zvukově prodyšná a já jsem měla problém se uvolnit.

38891310 - woman with constipation or diarrhoea sitting on toilet with her blue pajamas down around her legs

Možná také znáte to dilema – nechat tělo svobodně vykonávat svoji přirozenost, včetně doprovodných zvuků, nebo si udržet svoji úroveň a snažit se být zvuko-prostá, což se většinou stejně nezdaří.

(Na chvilku odbočím, protože nemohu nezmínit babičku své kamarádky, která byla poprvé v Národním Divadle a nechtěla se ztrapnit kýchnutím uprostřed hry. Ve snaze zabránit rušení ostatních návštěvníků zaťala celé tělo, aby kýchnutí zadržela, až si úžasně a nahlas uprdla.)

Uvědomila jsem si, že porod je také vysoce intimní záležitost, a pokud je pro mě nekomfortní nechat své tělo vydávat zvuky při vylučování před jednou ženou ve vedlejší kabince, jak by na mě asi působila přítomnost několika cizích mužů na porodním sále?

Vím, že síla přírody a touha setkat se se svým miminkem nakonec přehluší vše a ženské tělo je schopné porodit i na ulici, ale přeci jen…

Pochopím tě až tehdy, až půjdu v tvých botách

Co kdyby studující lékaři na porodníky měli jako součást aprobace zkoušku z veřejného čůrání? Sešel by se kruh zainteresovaných žen a daný porodník by se před nimi měl vyprázdnit do připravené nádoby.

Jedna americká porodní asistentka tuto možnost nabízela budoucím tatínkům při předporodních kurzech za 50 dolarů. Žádný z oslovených tento obchod neuzavřel.

K čemu by taková zvláštní (a potupná?) praxe byla? Možná k větší empatii porodníků k ženám, které mají problém se uvolnit a otevřít. Možná k většímu respektu k potřebám žen, které chtějí k porodu důstojné, klidné a intimní prostředí.

Když vezmeme tuto fantazii do extrémů, mohlo by to vypadat třeba i takto:

Pokud se vás toto téma právě týká a v bříšku nosíte malého pozemšťánka, nabízím eBook Barevný dech pro hladký porod, včetně řízené meditace, zdarma ke stažení ZDE>>>.
Jestli si rádi přečtete, jak jsem nakonec rodila já, mám pro vás připravená článek o mystickém porodu přímo TADY>>>.

Tereza Kramerova
Dostala jsem do vínku dar vhledu do lidské mysli i do jasu dětské duše. Učím lidi pracovat se svojí myslí tak, aby ona sloužila jim a ne oni jí. Pomáhám také těhotným ženám nalézt důvěru v sebe, své tělo, dítě i vnitřní hlas. Podporuji rodiče, aby porozuměli svým dětem a žilo se jim spolu dobře. Má práce je mým posláním a mé poslání je mojí vášní. Můj příběh si přečtěte ZDE>>. O své poznání se ráda dělím. Napsala jsem pro vás ZDARMA eBooky: LÉKÁRNIČKA V HLAVĚ a BAREVNÝ DECH pro hladký porod. Pokud rádi aktivujete svoje nitro, stáhněte si některou z mých MEDITACÍ. EBook MYSTICKÝ POROD je k prohlédnutí ZDE>>. Pokud se chcete skamarádit se svým tělem, mohl by vás zajímat transformační online kurz MILUJI SVÉ TĚLO. A konečně pro ty, kteří rádi probouzejí svůj skrytý potenciál, mám jedinečnou techniku OBJEV SVÁ KŘÍDLA. Za objevný považuji i svůj PětiKlíč, který probouzí samoléčebný potenciál našeho těla. Hmotným ztělesněním mé lásky k práci s myslí je kniha s napínavým příběhem DÍVKA S HAVRANÍMI KŘÍDLY. Pro vědomé rodiče tu taky něco mám! Račte kouknout na KOMPAS PRO RODIČE.
Komentáře