Přidejte se do letošního PŮSTária, ve kterém spolu projdeme pěti dny přípravy, pak 24–48hodinovým půstem a následně si dáme ještě jeden den návratovky.

Magor v ledu a duchovní souvislosti

„Tak TOHLE, to se MĚ nikdy týkat nebude!“

„Pche“, řeklo si podvědomí a poslalo mi do cesty Icemana, Wima Hofa. Shlédla jsem pár jeho kousků, početla si o jeho světových rekordech spojených s chladem, kroutila jsem hlavou nad jeho vyšlápnutím Kilimanžára a Mt. Everestu jen v trenkách a zaujala jsem postoj, že tenhle chlapík je neobyčejný magor.

Magory mám ráda. Líbí se mi, že mi boří moje dosavadní limity a ukazují život z nového místa, kam bych se bez jejich inspirace těžko vydrápala.

Wim Hof the Iceman

Asi nejvíc na mě zapůsobil experiment, kdy si Wim nechal přímo do žíly vpíchnout bakterii, která způsobuje horečky a chřipkové stavy. Na rozdíl od všech 200 dalších lidí, kteří podstoupili totéž, neměl téměř žádné projevy, protože umí vědomě ovlivňovat svoji imunitu.

„To mě zajímá. Chci taky!“ šeptalo podvědomí a Tereza, která byla do té doby milovnice horké vody, termálů a teplotního komfortu začala roztávat.

Vesmír se spojil a poslal mi do cesty kurz Wim Hof method, který dělal Wimův certifikovaný instruktor Martin Thám a Kasia Jedzoková, která do dne vnášela prvky Mindfulness.

„Nechoď tam. Na konci budeš muset vlézt do bazénu s ledem. Bude ti děsná zima. To není pro tebe“, snažil se mě odradit strach.

A já šla!

Navzdory předsudkům o studené vodě a navzdory svému strachu, který mi začal cvakat čelistmi jen při představě této ledové koupele.

A tak se stalo, že jsem překonala svoji averzi k chladu. Tělo v sobě zřejmě na buněčné úrovni neslo informaci o umrznutí, protože při ponoření do bazénku s 500 kg ledu začalo samo vylézat a dýchat jako při panické atace. Naštěstí mě Kasiiny laskavé ruce zastrčily zpátky a daly mi prostor na zklidnění dechu a otevření se tomuto extrémnímu prožitku.

K mému překvapení 2 minuty utekly tak rychle, že se mi ani nechtělo ven.

V hlavě mi prasklo hned několik omezujících přesvědčení:

  1. V ledové vodě je zima.
  2. Zima bolí.
  3. Až vylezu, budu úplně zmrzlá.
  4. Je to strašný zážitek a musí se to prostě vydržet.

Místo toho jsem zjistila, že:

  1. Když se tělo po první minutě adaptuje na chlad a já se do něj uvolním, začnu cítit vnitřní teplo, které se kumuluje v oblasti trupu, a přichází velmi slastný prožitek bdělého a živoucího těla. Povrch těla je studený, ale vevnitř to pulzuje vřelou energií.
  2. Zima bolí, když se před ní schováváme a zatínáme. Když vlezu do 11 stupňové Vltavy, jsem uvolněná, klidně dýchám a s pokorou k sobě nechám chlad přijít, nebolí mě to. Jen když ztratím kontakt s tělem a začnu přemýšlet nad něčím jiným a opadne má koncentrace, začnou mě bolet chodidla a dlaně. Je to prima ukazatel bytí v přítomnosti.
  3. Když vylezu, mám studený povrch těla, ale dominantním pocitem je vnitřní teplo a krásný pocit prokrveného a aktivovaného těla. Speciálními pohyby se prohřeju, hupsnu do suchého a teplého oblečení a je mi božsky!
  4. Právě naopak. Když se zatnu a snažím se zimu přetrpět, je to utrpení! Zato když se uvolním a úplně otevřu, přichází to pravé labúžo, které je návykové! Hormony šílej, cévy makaj jak o život a já každou buňkou cítím, že existuju.

Vltava – 11° a venkovní vzduch 5°

Jaké další benefity nám studená voda dává?

Tyto informace nemám podložené vědeckými studiemi, ale mám je otestované na svém těle/psychice a shodly jsme se na nich s kamarádkami, které jsem do kouzla otužování také namočila:

  1. Pobyt ve studené vodě razantně očišťuje auru.
  2. Otužování oslabuje negativní myšlenky.
  3. Rozpouští strachy.
  4. Vede do přítomného okamžiku.
  5. Energizuje jemnohmotná těla.
  6. Vnáší do vědomí vděčnost.
  7. Projasňuje mysl.

Pro fyzické tělo je otužování jak pobyt v omlazujícím sanatoriu

V těle prý máme 150 000 km cév, které se díky studené vodě všechny stáhnou a následně roztáhnout. Již prý po 14 dnech od začátku otužování je tělo z hlediska kardiovaskulárního systému jako nové, protože jsou cévy procvičené a posilněné.

Už jsem vás navnadila? Chcete začít taky? V tom případě doporučuju stáhnout si Ledový lístek od Kasii. Dostanete se na něj TUDY>>>.

Jestli máte našlápnuto k opravdivému kamarádství s tělem a rádi své propojení s tímto dokonalým hmotným vozítkem prohlubujete, podívejte se na můj transformační online kurz Miluji své tělo.

P.S. Otužování není pro všechny a ani pro všechna životní období. Prosím, než se do něj pustíte, zeptejte se nejprve svého těla, jestli je pro něj otužování optimální a posílí ho. Ideální je mu naslouchat i po otužování a nacítit si, jestli energii dobilo, nebo naopak ztratilo.

Tereza Kramerova
Dostala jsem do vínku dar vhledu do lidské mysli i do jasu dětské duše. Učím lidi pracovat se svojí myslí tak, aby ona sloužila jim a ne oni jí. Pomáhám také těhotným ženám nalézt důvěru v sebe, své tělo, dítě i vnitřní hlas. Podporuji rodiče, aby porozuměli svým dětem a žilo se jim spolu dobře. Má práce je mým posláním a mé poslání je mojí vášní. Můj příběh si přečtěte ZDE>>. O své poznání se ráda dělím. Napsala jsem pro vás ZDARMA eBooky: LÉKÁRNIČKA V HLAVĚ a BAREVNÝ DECH pro hladký porod. Pokud rádi aktivujete svoje nitro, stáhněte si některou z mých MEDITACÍ. EBook MYSTICKÝ POROD je k prohlédnutí ZDE>>. Pokud se chcete skamarádit se svým tělem, mohl by vás zajímat transformační online kurz MILUJI SVÉ TĚLO. A konečně pro ty, kteří rádi probouzejí svůj skrytý potenciál, mám jedinečnou techniku OBJEV SVÁ KŘÍDLA. Za objevný považuji i svůj PětiKlíč, který probouzí samoléčebný potenciál našeho těla. Hmotným ztělesněním mé lásky k práci s myslí je kniha s napínavým příběhem DÍVKA S HAVRANÍMI KŘÍDLY. Pro vědomé rodiče tu taky něco mám! Račte kouknout na KOMPAS PRO RODIČE.
Komentáře