„Tak TOHLE, to se MĚ nikdy týkat nebude!“
„Pche“, řeklo si podvědomí a poslalo mi do cesty Icemana, Wima Hofa. Shlédla jsem pár jeho kousků, početla si o jeho světových rekordech spojených s chladem, kroutila jsem hlavou nad jeho vyšlápnutím Kilimanžára a Mt. Everestu jen v trenkách a zaujala jsem postoj, že tenhle chlapík je neobyčejný magor.
Magory mám ráda. Líbí se mi, že mi boří moje dosavadní limity a ukazují život z nového místa, kam bych se bez jejich inspirace těžko vydrápala.
Asi nejvíc na mě zapůsobil experiment, kdy si Wim nechal přímo do žíly vpíchnout bakterii, která způsobuje horečky a chřipkové stavy. Na rozdíl od všech 200 dalších lidí, kteří podstoupili totéž, neměl téměř žádné projevy, protože umí vědomě ovlivňovat svoji imunitu.
„To mě zajímá. Chci taky!“ šeptalo podvědomí a Tereza, která byla do té doby milovnice horké vody, termálů a teplotního komfortu začala roztávat.
Vesmír se spojil a poslal mi do cesty kurz Wim Hof method, který dělal Wimův certifikovaný instruktor Martin Thám a Kasia Jedzoková, která do dne vnášela prvky Mindfulness.
„Nechoď tam. Na konci budeš muset vlézt do bazénu s ledem. Bude ti děsná zima. To není pro tebe“, snažil se mě odradit strach.
Navzdory předsudkům o studené vodě a navzdory svému strachu, který mi začal cvakat čelistmi jen při představě této ledové koupele.
A tak se stalo, že jsem překonala svoji averzi k chladu. Tělo v sobě zřejmě na buněčné úrovni neslo informaci o umrznutí, protože při ponoření do bazénku s 500 kg ledu začalo samo vylézat a dýchat jako při panické atace. Naštěstí mě Kasiiny laskavé ruce zastrčily zpátky a daly mi prostor na zklidnění dechu a otevření se tomuto extrémnímu prožitku.
K mému překvapení 2 minuty utekly tak rychle, že se mi ani nechtělo ven.
Tyto informace nemám podložené vědeckými studiemi, ale mám je otestované na svém těle/psychice a shodly jsme se na nich s kamarádkami, které jsem do kouzla otužování také namočila:
V těle prý máme 150 000 km cév, které se díky studené vodě všechny stáhnou a následně roztáhnout. Již prý po 14 dnech od začátku otužování je tělo z hlediska kardiovaskulárního systému jako nové, protože jsou cévy procvičené a posilněné.
Už jsem vás navnadila? Chcete začít taky? V tom případě doporučuju stáhnout si Ledový lístek od Kasii. Dostanete se na něj TUDY>>>.
Jestli máte našlápnuto k opravdivému kamarádství s tělem a rádi své propojení s tímto dokonalým hmotným vozítkem prohlubujete, podívejte se na můj transformační online kurz Miluji své tělo.
P.S. Otužování není pro všechny a ani pro všechna životní období. Prosím, než se do něj pustíte, zeptejte se nejprve svého těla, jestli je pro něj otužování optimální a posílí ho. Ideální je mu naslouchat i po otužování a nacítit si, jestli energii dobilo, nebo naopak ztratilo.