Toužíš vypnout kolotoč myšlenek v hlavě?

Potřebuješ si odpočinout od neustálého hluku a chaosu?

Tak má pro tebe a tvoje děti užasný večerní rituál.

4 poklady místo únavného uspávání

„Jestli okamžitě nezavřeš oči, tak přijde vlk a sežere tě!“

No dobře, tohle z pusy vypustí naštěstí málokdo, nicméně hlavou se občas nějaká podobná, zoufalstvím rozvířená, myšlenka prožene.

Minimálně u rodičů, jejichž děti plní bobříka „nesmím usnout“, a jejich zavřená očíčka a pravidelné oddychování je vykoupeno únavou, vyčerpáním, a někdy i bezmocí a vztekem k postýlce upoutaného uspávače.

Z vlastní zkušenosti jsem přišla na to, že mě můj odpor k uspávání neuvěřitelně vyčerpával

Bojovala jsem sama se sebou, se svým dítětem, a hlavně s touhou dělat něco smysluplnějšího, než marnit čas bojem „kdo z koho“. A pak jsem na to kápla…

Došlo mi, že mám vlastně docela dost času na to, být sama se sebou. A navíc jsem k tomu vybavená tím nejkreativnějším nástrojem na světe – svojí myslí.

Začala jsem ji používat při uspávání cíleně. Najednou se celý náš večerní rituál změnil. Už mě to nevyčerpává. Pracuji si na „svém“ smysluplném počínání a prokládám ho hlazením dítěte, jeho opětovným pokládáním do postýlky, podáváním pití, přikrýváním… však vy víte, jak to chodí.

Zde jsou čtyři tipy, které při nekončícím uspávání dětí většinou dělat můžeme!

1. Pokud nám uspávací rituál dovolí ležet, můžeme začít pracovat na občerstvení a uvolnění těla

Uvědomíme si dech a posíláme ho do všech částí těla. Může to třeba vypadat tak, že budeme nejprve nadechovat jednou nohou, pak druhou, pak trupem, pažemi, hlavou, celým povrchem těla, až se dostatečně okysličí každá buňka v těle a síla naší koncentrace zaktivuje naší imunitu, hormonální systém a aktivuje jednotlivé orgány.

Poté můžeme přidat vizualizaci jednotlivých barev duhy. Každou barvu zvlášť několikrát zhluboka nadechneme a pošleme do celého těla.

Práci s dechem zakončíme vdechováním zlatého světla skrze střed hrudi, neboli duchovní srdce. Tuto zář můžeme postupně rozšiřovat na celou naši bytost a můžeme do ní zahalit i naše dítě.

Pokud máme oslabenou některou část těla, můžeme jí dopřát světelnou koupel spolu s vizualizací pevného zdraví a vitální síly. V případě, že na tomto místě vnímáme nějakou nevhodnou energii, můžeme poprosit o její rozpuštění.

2. Další vhodnou praxí na dlouhé uspávací večery je pěstování vděčnosti

Pozitivní myslí a vděčností k sobě přivoláváme další a další situace, které v nás vzbuzují bohulibé pocity.

Proto je pravidelné cvičení vděčnosti velice praktickým a moudrým vkladem pro naši schopnost přijetí současnosti a programování dobré/příjemné budoucnosti.

Můžeme začít třeba tak, že si uvědomíme, za co vše můžeme být vděční. V mysli si prolistujeme jeden zážitek za druhým a vděčnost prociťujeme jako vnitřní stav pramenící ze srdce. Že je prociťování efektivní poznáte podle toho, že se ve vás začne rozlévat blažený pocit a můžete cítit i teplo v hrudi.

Když si vybavujeme jednotlivé zkušenosti z uplynulého dne, můžeme za ně poděkovat. Takto projdeme všechny zásadní pilíře našeho života –  děti, partner, rodina, přátelé, zdraví, hojnost, práce, příležitosti atd.

Při pravidelném pěstování vděčnosti se bude náš seznam postupně rozšiřovat a možná se tam objeví i položky, které bychom před časem jako požehnání určitě neoznačili.

3. Tyto okamžiky můžeme využít k pozitivnímu programování budoucnosti

Necháme si na obrazovku mysli promítat optimální stav situace, kterou bychom v každodenním životě rádi vylepšili. Například si vizualizujeme, jak naše dítě umí v klidu a rychle usnout. Spinká hlubokým a výživným spánkem až do rána a my též.

Výsledky na sebe mohou dát trochu čekat, nicméně pokud změníte vnitřní obrazy, kterými danou situaci „opečováváte“, realita nemá jinou šanci, než se změnit také!

4. Nakonec se můžeme pověnovat našemu dítěti

Obalíme ho v představách naši láskou a ochranou. Pokud má nějakou bolístku, můžeme mu ji sami prosvětlit, nebo si na pomoc pozvat odborníka na slovo vzatého – Archanděla Rafaela, který léčí svým zelenkavým světlem.

Můžeme si vlézt i do meditačního pokojíčku a s dítětem si promluvit.

Pokud potřebujeme dítěti něco důležitého sdělit či vysvětlit, právě doba krátce po usnutí dítěte je skvělá volba! V tuto chvíli je otevřené podvědomí a niterná komunikace velmi dobře plyne.

Jestli nás dětské potřeby neustále vytrhávají z koncentrace, berme to jako součást tréninku, a vždy navažme nit tam, kde byla přetržena.

Nechť všechny děti usínají v důvěře v život a s klidným srdcem.

P.S. Máte občas chuť uspávací zodpovědnost hodit na někoho jiného? Jdu do toho! Nahrála jsem totiž v rámci dětských meditací Paprsky pro dětskou duši i uspávací meditaci, u které plachtí do říše snů nejen děti, ale i rodiče :). Patří z celého balíčku k těm nejopěvovanějším. Tento zázrak v mp3 formátu omrknete ZDE>>>.

Tereza Kramerova
Dostala jsem do vínku dar vhledu do lidské mysli i do jasu dětské duše. Učím lidi pracovat se svojí myslí tak, aby ona sloužila jim a ne oni jí. Pomáhám také těhotným ženám nalézt důvěru v sebe, své tělo, dítě i vnitřní hlas. Podporuji rodiče, aby porozuměli svým dětem a žilo se jim spolu dobře. Má práce je mým posláním a mé poslání je mojí vášní. Můj příběh si přečtěte ZDE>>. O své poznání se ráda dělím. Napsala jsem pro vás ZDARMA eBooky: LÉKÁRNIČKA V HLAVĚ a BAREVNÝ DECH pro hladký porod. Pokud rádi aktivujete svoje nitro, stáhněte si některou z mých MEDITACÍ. EBook MYSTICKÝ POROD je k prohlédnutí ZDE>>. Pokud se chcete skamarádit se svým tělem, mohl by vás zajímat transformační online kurz MILUJI SVÉ TĚLO. A konečně pro ty, kteří rádi probouzejí svůj skrytý potenciál, mám jedinečnou techniku OBJEV SVÁ KŘÍDLA. Za objevný považuji i svůj PětiKlíč, který probouzí samoléčebný potenciál našeho těla. Hmotným ztělesněním mé lásky k práci s myslí je kniha s napínavým příběhem DÍVKA S HAVRANÍMI KŘÍDLY. Pro vědomé rodiče tu taky něco mám! Račte kouknout na KOMPAS PRO RODIČE.
Komentáře