Potřebuješ opečovat svoje nervy?

Nervy jsou napnuté k prasknutí, noc byla probdělá a ty si říkáš, jak ještě dlouho to takhle můžeš vést dál, než se něco po*ere.

Tak Lázně pro nervy jsou přesně pro Tebe!

3 věci, které nezaberou žádný čas a zkvalitní váš život

Nejsou vidět, nezaberou žádný čas navíc, a přitom mají veliký dopad na kvalitu prožívání života.

Pokud se ve své mysli už trošku vyznáte, chápete její vliv na vše, co prožíváte, a jste ochotní investovat trochu bdělosti do tak obyčejných aktivit, jako je třeba napouštění vody, mám pro vás tři ověřené techniky, které můžete okamžitě převést do praxe!

Sama je dělám už leta a nikdo mě je neučil. Vlastně ano! Naučilo mě je moje vnitřní vedení. Možná, že jsem tyto techniky používala v jiné realitě a jen se na ně rozpomenula. Kdo ví?

Každopádně dnes je mám tak automatizované, že mě nestojí žádné úsilí a vlastně se dějou samy. Díky nim sklízím benefity ve formě harmonizované vody, pozitivní mysli, rychle dočerpané energie.

Teď se s vámi podělím o to, jak to dělám já a je více než žádoucí, abyste si tyto tipy, pokud vás zaujmou, uzpůsobili sobě a svému životu na míru.

1. Formátování vody

Že je voda nositel informací a přebírá do sebe vibrace všeho, s čím se potká, je už díky práci japonce Masaru Emota všeobecně známé. Jak můžeme tuto nádhernou kvalitu vody využít ve svůj prospěch?

Já osobně pokaždé, když napouštím vodu do karafy, skleničky či rychlovarné konvice, odříkávám mantru. Je to pro mě chvilka zastavení se na dva nádechy a ztišení mysli.

Co se při tom děje?

 • Mantrou učesávám svoje myšlenky.
 • Ladím se na sílu těchto slov a získávám z nich posilňující a podporující energii.
 • Vkládám obsah mantry do vody, která se tímto stává léčivou, chutnější a hladivější tekutinou.

Zajímá vás, jakou mantru si při nalévání vody opakuji já? Ráda vám ji prozradím. Je to jedna z nejznámějších manter tibetského buddhismu. Náleží bodhisattvovi Avalokitéšvarovi, který stělesněňuje soucit. Tato mantra transformuje negativní emoce. Je mi velmi blízká a už mnohkrát mě v těžkých chvílích zachránila.

V překladu českého mystika Eduarda Tomáše znamená: „Klenote zrozený v lotose jáství“ a v originále zní ÓM MANI PADME HÚM.

TIP: Mantru či afirmaci si zvolte takovou, která k vám promlouvá, a je pro vás aktuální. Jen tak si na ni budete schopni vzpomenout.

Takto naformátovanou vodu můžete dát do skleněné karafy a tu postavit na mandalu či papírek s vyjádřením, které podporují váš záměr – ať už jde třeba o podporu uzdravení, nalezení nové práce či urovnání vztahů. Pokud do vody vložíte i očištěné a nabité polodrahokamy, vykouzlíte přímo léčivý lektvar.

2. Chůze po schodech k dosažení vděčnosti

Tuto techniku praktikuji ve chvílích, kdy stoupám do schodů. V našem podvědomí je pohyb vzhůru zakódován jako kvalitativní postup vpřed, evoluční vývoj, zdolávání další úrovně, a také jako cesta do nebe.

Toho využívám právě v této technice a pokaždé, když stoupám po schodech, tak v duchu vyjadřuji díky za život. Osobně to dělám touto větou: „Živote, já tě miluju!“

Spojení každodenního pohybu s určitými myšlenkami je velmi fikaná a funkční duchovní praxe, která se poměrně brzy umí stát automatizmem a zpětně nás dosycovat.

Na mě konkrétně funguje takto:

 • Povznáší moji náladu již po pár schodech.
 • Ladí mě na oceňování toho, co se děje, a čeho jsem součástí.
 • Nastavuje moji mysl na přijetí reality.

TIP: Když budete nějakou dobu praktikovat spojení chůze po schodech s jakýmkoliv pozitivním stavem, ať už jde o poděkování, radost, těšení se, sebedůvěru atd., tak brzy se stane kouzlo!

Vaše mysl se totiž naprogramuje na toto propojení a i ve chvílích, kdy na praxi zapomenete, nebo nebudete v náladě, která přeladění do těchto pozitivních emočních stavů přeje, vás chůze po schodech začně „sama“ přelaďovat.

Já si občas připadám docela krásně bláznivě, když vybíhám schody v našem třípatrovém domě a někdy u toho nahlas výskám radostí.

Chůze po schodech je pro mě posilujícím duchovním prožitkem. Z toho se raduje nejen má duše, ale i můj zadek a lýtka.  :D

3. Turbo odpočinek s podporou vizualizace

Moc nespím, protože přes den jsem maminka 3 dětí na plný úvazek a po nocích píšu články, jako je tento, odpovídám na e-maily a chystám pro vás další zajímavé online programy.

Naučila jsem se tedy využít chvilky odpočinku na maximum. Jakmile mám přes den příležitost na pár chvil zavřít oči, ať už je to v momentě, kdy jsou děti na hřišti a já nasměřuji své třetí oko ke slunci a přijímám extra porci pránické energie, nebo ležím na koberci, kdy mi děti chodí po zádech v rámci jejich chiropraktického léčení, okamžitě mi najedou posilující vizualizce.

Ve chvilkách odpočinku tedy nenechávám svoji mysl chroustat obyčejné každodenní (a často vyčerpávající) myšlenky, ale cíleně ji sytím obrazy, které jsou pro mě vyživující a čerpám z nich energii, zdraví a elán.

Prakticky to funguje tak, že si představím živel, který mě láká, a mám pocit, že ho nemám dostatek. Nejčastěji to je element země, protože mám větrnou povahu a chybí mi uzemění. Představuji si, jak ležím na voňavé zemi a příjemně do ní zarůstám. Když mi chybí element vody, tak se zase v představě houpu na klidné mořské hladině. S ohněm a vzduchem to funguje obdobně.

Co mi i chvilková vizualizce na živly zprostředkovává?

 • Okamžité doplnění energie.
 • Harmonizaci elementů v rámci mého těla.
 • Hlubší uvolnění skrze naladění se na meditativní alfa hladinu.

Pokud máte pocit, že harmonizující živel sami nedokážete odhadnout, mám pro vás dobrou zprávu.

Již brzy zveřejním meditaci Harmonie skrze živly, ve které se s živly potkáte a procítíte, co s vaším tělem i vaší myslí každý z nich dělá.

TIP: Můžete si najít i svoji posilující krajinu, ve které budou všechny živly zastoupeny, a vaše tělo si automaticky dočerpá ten, který je zrovna nejvíc v mínusu.

Tato krajina může být smyšlená. Stejně tak dobře bude fungovat představa reálného místa, kde se cítíte skvěle, a které je pro vás zdrojem síly a pocitu správnosti.

Uvidíte, že stačí pár minut v této krajině a váš odpočinek bude kvalitativně mnohem výš, než to, co jste znali doposud. Když k tomu přidáte vědomé rozvádění čerpané síly po těle dechem, tak v pěti minutách dostanete tolik energie, kolik vám dá půlhodina spánku.

Už víte jak na to, takže zbývá ta nejzábavnější část: PRAXE

Než se naučíte tyto tři techniky tak, abyste cítily jejich posilující a harmonizující charakter, může to chvíli trvat. Však ani na kole jste se nenaučili jezdit na první pokus, nebo ano?

V počátku je nejzásadnější si vzpomenout na to, že máte při napouštění vody, chůzi po schodech či v průběhu chvíle ke krátkému odpočinku dělat něco JINAK.

Běžně totiž normálně přemýšlíme. Naší myslí se valí jedna myšlenka a asociace za druhou, a ne každá má pozitivní náboj.

K upomenutí na novou praxi se bude hodit:

 • Veliká motivace: Tu zajistíte tím, že si ujasníte, jak tato cvičení mohou zkvalitnit váš život a dáte těmto novým kvalitám dostatečnou důležitost.
 • Vizuální kotva: Například na vodovodní baterii si můžete nalepit vzkaz, který vás na mantru upozorní. I na schodiště můžete umístit do úrovně očí nějaký symbol či nápis, který vám připomene, že chcete myslet jinak, než jste byli doposud zvyklí.
 • Vědomý trénink: Každý den můžete věnovat pár minut tomu, že budete vědomě nalévat vodu, chodit po schodech a odpočívat. Může se z toho stát velmi příjemná chvilka napojení se na sebe a radostná tvorba nového, kvalitnějšího života v obyčejných chvílích každodennosti.

Ať se vám daří a vzpomeňte si také na to, že máte vlastní invenci a hlavně parádní vnitřní hlas, který vás vede a s láskou vám šeptá z duše do vědomí, jaká cesta je pro vás ta pravá!

Jestli se vaše cesta proplétá s tou mou, mohl by vás zajímat transformační online kurz Mé nové JÁ, který pořádám jen jednou za rok.

Tereza Kramerova
Dostala jsem do vínku dar vhledu do lidské mysli i do jasu dětské duše. Učím lidi pracovat se svojí myslí tak, aby ona sloužila jim a ne oni jí. Pomáhám také těhotným ženám nalézt důvěru v sebe, své tělo, dítě i vnitřní hlas. Podporuji rodiče, aby porozuměli svým dětem a žilo se jim spolu dobře. Má práce je mým posláním a mé poslání je mojí vášní. Můj příběh si přečtěte ZDE>>. O své poznání se ráda dělím. Napsala jsem pro vás ZDARMA eBooky: LÉKÁRNIČKA V HLAVĚ a BAREVNÝ DECH pro hladký porod. Pokud rádi aktivujete svoje nitro, stáhněte si některou z mých MEDITACÍ. EBook MYSTICKÝ POROD je k prohlédnutí ZDE>>. Pokud se chcete skamarádit se svým tělem, mohl by vás zajímat transformační online kurz MILUJI SVÉ TĚLO. A konečně pro ty, kteří rádi probouzejí svůj skrytý potenciál, mám jedinečnou techniku OBJEV SVÁ KŘÍDLA. Za objevný považuji i svůj PětiKlíč, který probouzí samoléčebný potenciál našeho těla. Hmotným ztělesněním mé lásky k práci s myslí je kniha s napínavým příběhem DÍVKA S HAVRANÍMI KŘÍDLY. Pro vědomé rodiče tu taky něco mám! Račte kouknout na KOMPAS PRO RODIČE.
Komentáře