Máte občas pocit, že nechápete, z jaké planety vaše dítě přiletělo?

Potřebovali byste najít společnou notu a sladit se, aby vaše komunikace lépe plynula?

Naprosto vám rozumím. 

Sama mám 3 děti a pocitů mateřské bezmoci a zmatenosti jsem si užila a užívám stále dost.

To, co mi vždy pomůže, je se naladit na duši dítěte.

Wim Hof, led, slzy a drogy

„Děláme operaci mozku bez skalpelu“, vysvětloval nám Wim Hof, Ledový muž, první den pobytu v Pyrenejích na letní expedici.

Úplně jsem to nechápala. Neměla jsem prožito. Pak jsme měli dýchací cvičení a toto vyjádření, které padlo na konferenci neurochirurgů, kterým Wim svoji metodu představil, naprosto zacvaklo do mé skládačky.

Než se s vámi podělím o podrobnosti, vysvětlím vám reálie. V létě 2017 jsem díky nějakému vnitřnímu impulzu šla na workshop Wim Hof method v Praze, kde jsme měli vlézt na 2 minuty do bazénku s ledem. Bylo to pro mě nepředstavitelné a jen při poslouchání instruktora o pobytu v chladu se mi klepala brada strachy. Dala jsem to a otevřela si tak dveře do nového vesmíru. Tuto zkušenost popisuji v článku Magor v ledu a duchovní souvislosti.

Ledová jiskra ve mně byla zažehnuta a já jsem pochopila, jak dokonalým zrcadlem našeho vědomí chlad je

Když mi kamarádka Stáňa Stiborová napsala o letní expedici ve Španělsku, ani jsem nezaváhala a přihlásila se. Naštěstí jsem nečetla dopředu program. To bych se asi připokákla strachy a zůstala doma.

Teď vím, že pro mě měla tato cesta osudový význam a má duše se na ní dlouho připravovala

Při prvním dechovém cvičení prožívaném v kruhu 38 báječných lidí z 18 zemí světa jsem v každé buňce prožila, že jsme bytosti koupající se v oceánu lásky. Vnímala jsem, jak se mi aktivují spící části mozku, otevírá korunní čakra a do srdce proudí nektar blaženosti.

Otevřela jsem oči a nade mnou bylo modré nebe s pár obláčky a má láska k této planetě neměla konce. Plakala jsem dojetím celé dopoledne a vím, že i ostatní účastníci si sáhli na něco podobného. Objímali jsme se srdečně a koukali si do slzami zalitých očí, protože láska byla všude.

Když pak Wim prohlásil, že odpoledne půjdeme do ledového bazénku na 10 minut a všichni to dáme, připadalo mi to trošku jako vtip.

„Néé, já myslím, že přehání a pak to bude míň,“ říkala Stáňa. Instinkt ve mně mi říkal, že Wimovo odhodlání změnit svět a dokázat, že mysl je nad hmotou, je tak obrovské, že to klidně může myslet vážně.

Bála jsem se, ale pak jsem se rozhodla být v přítomnosti a řešit jen to, co život právě přináší, a myšlenky na budoucnost odstřihnout.

Jak to dopadlo?

Jasně, že jsme všichni zvládli desetiminutovou koupel v ledu a následně do ledu ponořili jednu ruku na půl hodiny. Na půl hodiny? Ano, na půl hodiny, abychom zjistili, že i naše nejcitlivější části, které v ledovém bazénku s 250 kg ledu nejvíc bolí, jsou schopné zvládnout takovou zátěž a útok na tělo, kterým chlad je, když se na to dobře připravíme.

Další dechová cvičení mě rozsekala ještě víc

Dostala jsem možnost nahlédnout na své poslání a měla vize, které otřásaly celou mou bytostí. Tak takhle to je, když si dá někdo drogy a pluje po různých vesmírech, říkala jsem si a byla vděčná za to, že se můžu s těmito vrstvami vědomí potkávat jen za pomoci tak jednoduchého a mocného nástroje, jakým je dech.

Instruktoři Wim Hof method, kteří byli v Pyrenejích s námi, nosili trička s obrázkem mozku a nápisem: Get high, but on you own supply, což by se dalo přeložit jako „ulítni si, ale z vlastních zdrojů“. Je to narážka na to, že není třeba sahat po psychadelických látkách, když máme dech a víme, jak s ním pracovat.

To, co někteří účastníci na expedici zažívali, by se dalo přirovnat tripu na ajahuasce, ale s tím rozdílem, že si prožitky dávkovali sami a byly řízené vnitřní inteligencí, namísto externí pobídky bylinou.

Wim říkal, že když zapojili lidi dýchající dle jeho instrukcí na skenery, mozek se rozzářil a rozblikal, jako na diskotéce. Dokonce i části, které nejsou běžně přístupné. Dochází k obnovení cirkulace krve a odvápňování mozku. Ne, nejsou to kecy. Wim se nechává sám zkoumat vědci a další tisíce lidí jsou zapojeni do těchto výzkumů.

Budou se muset přepsat lékařské knihy, protože společně dokážeme, že je možné vědomě ovlivňovat autonomní a autoimunitní procesy v těle a s tím i spojenou neorologii.

Wim Hof

Řadou studií bylo potvrzeno, že kombinace vystavování se chladu a dechových cvičení má tyto účinky: zlepšuje imunitní systém, dodává energii, zajišťuje lepší spánek, zlepšuje psychické zdraví, ulevuje u autoimunitních onemocnění, odstraňuje depresi atd. Wim má přes 45 000 svědectví od lidí, kterým jeho metoda pomohla, včetně lidí s Crohnovou chorobou, Lymskou boreliózou, artritidou a rakovinou.

V porovnání s těmito nemocemi jsou každodenní „zázraky“, jako rozdýchaný náběh na angínu, vyléčený zánět močových cest během 45 minut, či zažehnananá deprese drobnými kapkami v moři.

Já osobně jsem do Španělska jela s bolestí bederní páteře, se kterou jsem se potýkala už rok a půl. Měla jsem tam chronický zánět a po třech dnech WHM jsem zapomněla, že mě záda vůbec bolela. Ani jsem nemohla najít to místo, kde jsem si dříve skřípala nervy, a které mě několikrát donutilo lézt po čtyřech.

To, co jsem viděla ve Španělsku, pro mě bylo tak prokazatelné, že vůbec nepochybuju, že stojíme u revoluce vnímání našeho těla

Následně jsme totiž v ledu dali dokonce 15 minut a vrcholem bylo hodnové stání v ledovém bazénku. Nezkoušejte to prosím bez přípravy doma! Je to už fakt pokročilá technika a chce to vědět, jak na to. Rozmrzání je pak dost intenzivním zážitkem, u kterého si někteří i pobrečeli.

Krásně jsem si sáhla na to, jak úžasným barometrem vědomí chlad je. Jakmile povolí koncentrace, tělo se začně klepat a je konec. Pak to bolí. Moc bolí.

Připadá mi to jako úžasná paralela s porodama, protože při nich je třeba se také uvolnit, odevzdat, dýchat… a to stejné platí i pro pobyt v extrémním chladu.

„Na tobě je vidět, jak mistrně zvládáš svoji mysl,“ říkala mi Stáňa, když jsem si při jedné ledové párty dala s příjemným pocitem lázeň na 22 minut.

Ano, usmívala jsem se celou dobu, byla v kontaktu se svým drakem, duchovním světem a přitom v těle. Je to extrémní meditace přítomnosti, bdělosti a odevzdání se do důvěry. Led nic neodpustí.

Pochopila jsem, co Wim myslí větou „Ice is my warm friend“

I já jsem z ledu cítila vroucí přátelství a má mysl ze sebe sklepala pořádný balík strachů.

To, že jsme se pak čtyři hodiny brodili kaňonem horské řeky, slaňovali vodopády, vylezli v parném počasí na horu do 2000 m, byly už jen drobné třešničky, které mi vdechly do těla novou touhu po životě. Po přírodě, po propojení s planetou. Jsem teď jiná Tereza…

Vím, že toto není cesta pro všechny, ale pokud cítíte volání, tak studená sprcha a dechová cvičení jsou skvělým začátkem.

Říkala jsem Wimovi, že vnímám, že si stáhl novou aplikaci na používání mozku, respektive vědomí. A teď učí ostatní, jak si ji stáhnout také, a umět ji používat.

Už chápu, jak mohl v nevídaném čase vylézt na Kilimanžáro a také do 6700 mnm na Mont Everest jen v trenkách a bez kyslíku. Už můj mozek pobírá i to, že je držitel 26 světových rekordů a dokázal být zasypán stovkami kilogramů ledu skoro dvě hodiny, aniž by mu klesla teplota těla. Jeho vědomí totiž je… bez limitů.

Wim Hofova metoda oslovuje všechny tři složky naší bytosti

  1. TĚLO: Ukazuje nám jeho limity a tváří v tvář nás staví do konfrontace s tak silným nepohodlím, že ho nejde necítit. V ledu tělo nešeptá, ale křičí. Dochází tak k hlubokému propojení s tělem a také k poznání, kde neproudí energie, protože tato místa zůstávají i po vylezení z ledu déle chladná. (Mě třeba při rozmrzání bolely jen konečky prstů na pravé ruce. Vysvětliju si to tak, že pravá ruka, kvůli každodenní práci na počítači, není tak dobře cévně zásobená.) Led nás učí, že je potřeba tělo uvolnit a zároveň vnímat jeho limity. A to se hodí!
  2. MYSL: Hlavně při prvotních zkušenostech s ledovou vodou přichází hodně strachů. Strach o život, panika, konfrontace s tím, jak reagujeme v krizových situacích. Je to naprosto upřímná sonda do našich přesvědčení o zimě a také se dozvíme, kdo drží otěže. Jestli já, nebo mysl. Dalo by se to přirovnat k vášnivému tangu, kdy vědomí tančí s myslí v náručí, ale běda, jak jí předá vedení. Pak nás mysl rozcupuje a pobyt v chladu se stává utrpením
  3. DUŠE: Tuto úroveň jsem nejsilněji cíila při dechových cvičeních.

Cítila jsem, jak se skrze dech propojujeme s naším Vyšším JÁ

Díky dýchání se nejen alkalizuje tělo a zbavuje se chronických zánětů, ale také se otevírají čakry, převážně korunní, a v lidech se začíná probouzet bezpodmínečná láska k životu i druhým. Viděla jsem to na mém kamarádovi, Bartovi ze Belgie, který je bývalý kickboxer, a za těch pár dnů se mu otevřelo srdce a dotkl se podstaty své duše. Viděla jsem to i na ostatních a řeknu vám, je to nádhera!

Takhle rychlou, něžnou a bezpečnou cestu k poznání jsem za 17 let praxe v ezoterice ještě nepotkala.

Viděla jsem, že jsme od Wima dostali Svatý grál. Kalich je naše tělo a manou nesmrtelnosti je náš dech

Přeháním? Ne. Kdybyste teď cítili to, co cítím já, věděli byste. Tak třeba se někdy, na této vlně vděčnosti, potkáme.

Lásku a vědomí jednoty všem lidem…

Kdyby vás náhodou studená voda zlákala, sepsala jsem své poznatky do článku Laskavé otužování krok za krokem pro teplomilce.

P.S. Jak tuto akci vnímala Stáňa, si můžete přečíst v článku Wim hof metoda – aneb proč se dobrovolně koupu v ledu. Má tam skvělé postřehy a vysvětluje také, jak se provádí dechové cvičení. Určitě na něj mrkněte!

P.S. 2. S Emmou, instruktorkou WHM z Anglie jsem domluvila 3 jednodenní workshopy a vyprodaly se během pár minut. Pozvu ji tedy znovu. Pokud se chcete o workshopu dozvědět mezi prvními e-mailem, zapište se prosím do TOHOTO SEZNAMU.

 

Tereza Kramerova
Dostala jsem do vínku dar vhledu do lidské mysli i do jasu dětské duše. Učím lidi pracovat se svojí myslí tak, aby ona sloužila jim a ne oni jí. Pomáhám také těhotným ženám nalézt důvěru v sebe, své tělo, dítě i vnitřní hlas. Podporuji rodiče, aby porozuměli svým dětem a žilo se jim spolu dobře. Má práce je mým posláním a mé poslání je mojí vášní. Můj příběh si přečtěte ZDE>>. O své poznání se ráda dělím. Napsala jsem pro vás ZDARMA eBooky: LÉKÁRNIČKA V HLAVĚ a BAREVNÝ DECH pro hladký porod. Pokud rádi aktivujete svoje nitro, stáhněte si některou z mých MEDITACÍ. EBook MYSTICKÝ POROD je k prohlédnutí ZDE>>. Pokud se chcete skamarádit se svým tělem, mohl by vás zajímat transformační online kurz MILUJI SVÉ TĚLO. A konečně pro ty, kteří rádi probouzejí svůj skrytý potenciál, mám jedinečnou techniku OBJEV SVÁ KŘÍDLA. Za objevný považuji i svůj PětiKlíč, který probouzí samoléčebný potenciál našeho těla. Hmotným ztělesněním mé lásky k práci s myslí je kniha s napínavým příběhem DÍVKA S HAVRANÍMI KŘÍDLY. Pro vědomé rodiče tu taky něco mám! Račte kouknout na KOMPAS PRO RODIČE.
Komentáře