Cítíš, že ve svém životě potřebuješ změnu?

Ponoříme se do hlubin a znovu nalezneme své sebevědomí.

Zvu Vás do 8týdenního transformačního kurzu naposledy s mojí podporou.

Čerte, ne*er mě

Čerte, tvůj šéf už ode mě dopis dostal. Četlo ho přes 80 000 lidí a zdá se, že si Mikuláš moji výzvu, aby nebyl srab, vzal k srdci.

Jestli sis myslel, že tím to máme mezi sebou srovnaný, tak to fakt nemáme!

Chápu, že jsi tady k vyvážení duality a máš své řádné místo v této trojici, ale bylo by dobrý, abys pochopil čtyři body obratu, které přináší generace novodobých dětí. Po pravdě, mně je vlastně jedno, jestli je pochopíš, ale chci, abys je respektoval. Věci se totiž změnily…

1. Strach už nepoužíváme jako výchovný prostředek

Zjistili jsme, že motivace strachem funguje proti našemu přání vychovat z dětí sebevědomé lidi, kteří naslouchají své vnitřní moudrosti. Děti donucené výhružkami a tvým bububu občas možná poslechnou, ale z dlouhodobého hlediska je to naprosto neefektivní. Děti se tím učí zavírat a odpojují se od svého vedení a potlačují intuici. Strach umlčuje schopnost kriticky myslet, nehledě na to, že z života ugumovává jednu z nejcennějších komodit, kterou máme: radost.

Dáváme strachu STOPku a vychováváme naše děti tak, aby jejich motivace ke správnému chování vycházela z vnitřní etiky, která bude mít základ v pochopení souvislostí a vlastní zodpovědnosti za to, jak ovlivňují své okolí, a jak se v takovém prostředí cítí.

Když to shrnu, tak nechceme, abys děti strašil.

2. Manipulace je nepřijatelná

Všimla jsem si, že tě těší děti nutit slibovat, jak budou hodné s vidinou toho, že se vykroutí z tvých spárů a necháš je na pokoji. Tohle už taky nefunguje. Manipulativně získaná výhoda je prohrou. Je to vlastně lest, která znemožňuje vytvoření prostředí, které by podporovalo všechny členy celku a vytvářelo prostor pro spolupráci. Manipulací děti učíme, že je v pořádku ohýbat realitu tak, aby se hodila tomu, kdo má zrovna moc. V politické sféře to kritizujeme, tak proč to dělat našim dětem?

Říkáme DOST manipulaci a vedeme naše děti tak, aby znaly příčiny i následky svého chování. Otevíráme s nimi dialog, a zároveň dokážeme poukázat na naše dospělácké hranice a obhájit si je bez lží. Říkáme dětem pravdu ve formě úměrné jejich věku a učíme je, že každé rozhodnutí s sebou nese jistou zodpovědnost.

V kostce to znamená, že nechceme, abys dětmi manipuloval a lhal jim.

3. Falešné autority už nefungují

Možná sis taky všiml, že dnešní děti neuznávají jen tak někoho jen proto, že je větší, nadělá víc hluku, a má na hlavě rohy. Sorry jako. Autorita se totiž tvoří vnitřní integritou a pravdivostí. Je to kvalita, která přichází automaticky v momentě, kdy je daný člověk hluboce propojen s tím, co myslí, říká i koná. Je to stav souladu, který děti osloví bez ohledu na sílu hlasu a fyzický vzhled. Jde zevnitř.

Neočekáváme, že děti budou podléhat nekriticky autoritám jen z toho důvodu, že se to MÁ. Vedeme je k tomu, aby respektovaly ostatní, a přitom si dokázaly udržet i svoji pravdu, byly věrné svému cítění a dokázaly nahlas říct, co jim neladí, a co naopak potřebují.

Jinými slovy ti říkám, že tě děti nebudou uznávat jen pro tvůj vzhled. Pokud uvnitř necítíš, co projevuješ navenek, budeš akorát za šaška.

4. Tělesné tresty nepodporujeme

Fakt ne. Naplácat na zadek, dát facku či vyhrožovat odnesením v pytli do třetího tisíciletí nepatří. Je to ubohá aplikace bezmocné moci. Naznačuje, že nemáš situaci pod kontrolou a jsi zahnaný do úzkých. Nechceme naše děti učit, že je v pořádku využít fyzické dominance bez snahy se domluvit. Je to vlastně válka v malém měřítku. A válek už bylo dost.

Říkáme NE fyzickému násilí, i když se schovává za „spravedlivé tresty“. Mlácení a pohlavky pro nás nejsou právoplatným výchovným prostředkem. Volíme respekt jeden k druhému. Takový, jaký bychom si přáli, aby naše děti chovali k nám, až ony budou na vrcholu sil a my jich budeme mít pomálu. Věříme, že řešením je dialog a upřímné naslouchání jeden druhému. Pak můžeme najít společnou cestu.

To znamená, že nechceme, abys dětem hrozil fyzickými tresty.

Chápeš, čerte?

Možná to teď vypadá, že jsem tě zbavila všeho, co tě definovalo, ale není tomu tak. Máš stále důležitou roli poukazovat na druhou tvář reality. Jsi tu, jako upozornění na svody moderního světa. Učíš nás, že vše má svou odvrácenou tvář a je dobré o ní vědět a nehrát si na růžový svět.

Respektuji tě za to, že díky tobě a tvé temné náruči si můžeme lépe uvědomovat to, co opravdu chceme tvořit a podporovat. Vedeš nás k vděčnosti a bdělosti. Díky za to!

Nicméně si stále stojím za tím, že to, jak je tvá figura v dnešní podobě prezentovaná dětem, vede k devastaci čistoty dětské duše. Pojďme to dělat jinak! Buď důstojným zástupcem své říše. Nemusíš chrastit řetězem, ani plivat oheň. Stačí, když budeš stát ve své síle. Ostatní zařídí už Mikuláš. Moudrá dětská duše si tuto symboliku nasaje a dostane prostor, aby svátek svatého Mikuláše prožila ke svému růstu.

Díky. Věřím ti.

 

 

 

Tereza Kramerova
Dostala jsem do vínku dar vhledu do lidské mysli i do jasu dětské duše. Učím lidi pracovat se svojí myslí tak, aby ona sloužila jim a ne oni jí. Pomáhám také těhotným ženám nalézt důvěru v sebe, své tělo, dítě i vnitřní hlas. Podporuji rodiče, aby porozuměli svým dětem a žilo se jim spolu dobře. Má práce je mým posláním a mé poslání je mojí vášní. Můj příběh si přečtěte ZDE>>. O své poznání se ráda dělím. Napsala jsem pro vás ZDARMA eBooky: LÉKÁRNIČKA V HLAVĚ a BAREVNÝ DECH pro hladký porod. Pokud rádi aktivujete svoje nitro, stáhněte si některou z mých MEDITACÍ. EBook MYSTICKÝ POROD je k prohlédnutí ZDE>>. Pokud se chcete skamarádit se svým tělem, mohl by vás zajímat transformační online kurz MILUJI SVÉ TĚLO. A konečně pro ty, kteří rádi probouzejí svůj skrytý potenciál, mám jedinečnou techniku OBJEV SVÁ KŘÍDLA. Za objevný považuji i svůj PětiKlíč, který probouzí samoléčebný potenciál našeho těla. Hmotným ztělesněním mé lásky k práci s myslí je kniha s napínavým příběhem DÍVKA S HAVRANÍMI KŘÍDLY. Pro vědomé rodiče tu taky něco mám! Račte kouknout na KOMPAS PRO RODIČE.
Komentáře