Cítíš, že ve svém životě potřebuješ změnu?

Ponoříme se do hlubin a znovu nalezneme své sebevědomí.

Zvu Vás do 8týdenního transformačního kurzu naposledy s mojí podporou.

Bezpečné cestování v souladu s duchem místa

Už se vám někdy stalo, že jste se vypravili na vysněnou dovolenou a hned po cestě si jedno dítě odřelo koleno, druhé začalo píchat v uchu, kufr odcestoval do Hanoje místo do Bangkoku a na hotelu vám dali pokoj druhé kategorie?

Já jsem už pár takových kumulujících se katastrof zažila a byly vyšperkované pročůranými matracemi od předchozích hostů, všemožnou havětí a vrchol byl malajsijský pokoj bez oken, který byl porostlý plísní a vypadal, že v něm došlo minimálně ke čtyřem vraždám. To jsem se tenkrát hodně modlila…

Od té doby uteklo více než jedno desetiletí a já jsem přišla na to, jak cestovat tak, aby k nám byla cílová destinace laskavá. Neznamená to, že už si nikdo neodře koleno, nebo se vám nikdy neztratí dítě v Rudém moři (Jo, to je naše čerstvá zkušenost z Egypta.), ale ve výsledku ucítíte, že je o vás s láskou pečováno a cestovatelská cesta se před vámi klikatí s lehkostí a i obtíže se dají dobře zvládat.

Cestování nás totiž nepřenese jen z jednoho podnebí do druhého, ale zároveň změní i mentální mapu, v které se nacházíme.

Můžete to vnímat i v rámci jednotlivých měst. Tento posun vědomí je pocítitelný už v rámci České republiky, takže není nutné cestovat do exotiky, i když tam je mentální aura národů velmi odlišná od té naší a dochází tak k poměrně vydatné transformaci.

Díky návštěvám cizích zemí máme totiž možnost nahlédnout na sebe sama a naše přesvědčení z netradičního úhlu pohledu. To je velmi občerstvující (a někdy trošku bolestné). Potkáváme se tak s jiným koktejlem mentálních vzorů a prošlapaných energetických cest, které začnou nabourávat ta naše. Říkám tomu duch místa.

Chcete vědět, jak to dělám, že cestuji v souladu s duchem místa? Vytvořila jsem si pro to rituál, který se mi už mnohokrát osvědčil:

1. Zvolím si záměr cesty

Určím si, co si do tohoto výletu slibuji. Můžete to být klidně jen odpočinek, poznání nové kultury, nebo něco hlubšího a osobnějšího rázu. Já ráda cestuji za sebepoznáním, takže tomu odpovídají i mé záměry.

Na Krétu jsem si jela pro inspiraci k tvoření a přišla mi tam jasná vize mé knihy Dívka s havraními křídly. Na Mauricius jsem jela se záměrem prohloubit moji práci s myslí a nabídnout veřejnosti lehký a funkční návod na sebeléčení a zrodil se tam online kurz PětiKlíč.

Do Egypta jsem jela se vizí, že prozkoumám své strachy a dostala jsem k tomu vydatné příležitosti, které byly sice intenzivní, ale ve výsledku láskyplné a vše dobře dopadlo.

Takže jak vidíte, není třeba se ničím omezovat a váš záměr pro konkrétní cestu může být úplně jasný a konkrétní, nebo poměrně obecný. Jen je pak třeba mít oči i srdce otevřené a všímat si znamení, které realita přináší.

2. Seznámím se s bytostí, která daný národ symbolizuje

Udělám to tak, že ve své představě poprosím, aby se mi symbolicky ukázala bytost, která v sobě nese esenci tohoto místa. Nehodnotím, nenutím se do předem připravené představy a nechám se překvapit, jak se mi v dané chvíli bude chtít ukázat.

Abych byla konkrétní, podělím se s vámi zase o své prožitky, které nejsou univerzální. Je to moje osobní interpretace, takže můžete bytosti těchto zemí vnímat úplně odlišně.

Na Mauriciu mě přivítala starší šedovlasá dáma s hlubokým a jiskřivým pohledem. Měla na sobě zelenou hedvábnou tuniku s přírodními motivy, a i vlasy měla ozdobené živými květy.

Egypt v mém vnitřním světě byl symbolizovaný energickým mladíkem, který připomínal Aladina.

Když se mi tato bytost zjeví, uctím ji, pokloním se a poprosím o ochranu a laskavý přístup. Řeknu jí, za jakým účelem přicházím a ocením poklady její země.

3. Dám jí nějaký dar

Může to být nějaký předmět, jako třeba malý kamínek, který někde položím, nebo to může být písnička, kterou jí vduchu zazpívám. Já ráda na krásných místech zanechávám laskavou energii vděčnosti a obdivu k danému kusu naší planety.

Někdy se tento dar ukáže až v průběhu pobytu, tak není třeba na sebe spěchat a můžete si dát čas. Stává se mi také, že jsou tyto dary spojené s laskavostí (někdy stačí jen úsměv!), kterou projevuji obyvatelům této země.

4. Položím se do důvěry

Věřím, že mě má intuice vede správně a zprostředkovává mi setkání s těmi správnými lidmi i zkušenostmi. Předpokládá to ovšem ochotu přijmout život a také to, že vše, co prožíváme, je pro naše nejvyšší dobro, i když to někdy znamená, že to není příjemné, nebo se situace vyvíjí jinak, než jsme plánovali.

A to je vše, přátelé. Od té doby, co toto provozuji, se mi cestuje po světě mnohem snáze. Pamatuji si, jak jsem se dřív bála a byla stažená v očekávání, co zlého se mi přihodí a měla jsem pocit, že musím být neustále ve střehu. Teď prožívám s cestováním uvolněnost, radost a dětské nadšení, které touží poznávat nová místa, kultury i lidi.

A to samé přeji i vám. Nechť vás duch místa přijme s láskou a vrátí vás domů v plné síle i zdraví!

Tereza Kramerova
Dostala jsem do vínku dar vhledu do lidské mysli i do jasu dětské duše. Učím lidi pracovat se svojí myslí tak, aby ona sloužila jim a ne oni jí. Pomáhám také těhotným ženám nalézt důvěru v sebe, své tělo, dítě i vnitřní hlas. Podporuji rodiče, aby porozuměli svým dětem a žilo se jim spolu dobře. Má práce je mým posláním a mé poslání je mojí vášní. Můj příběh si přečtěte ZDE>>. O své poznání se ráda dělím. Napsala jsem pro vás ZDARMA eBooky: LÉKÁRNIČKA V HLAVĚ a BAREVNÝ DECH pro hladký porod. Pokud rádi aktivujete svoje nitro, stáhněte si některou z mých MEDITACÍ. EBook MYSTICKÝ POROD je k prohlédnutí ZDE>>. Pokud se chcete skamarádit se svým tělem, mohl by vás zajímat transformační online kurz MILUJI SVÉ TĚLO. A konečně pro ty, kteří rádi probouzejí svůj skrytý potenciál, mám jedinečnou techniku OBJEV SVÁ KŘÍDLA. Za objevný považuji i svůj PětiKlíč, který probouzí samoléčebný potenciál našeho těla. Hmotným ztělesněním mé lásky k práci s myslí je kniha s napínavým příběhem DÍVKA S HAVRANÍMI KŘÍDLY. Pro vědomé rodiče tu taky něco mám! Račte kouknout na KOMPAS PRO RODIČE.
Komentáře