OSMIminutovka

Unikátní technika, která umí během pár minut ze STRESU A STRACHU vykouzlit VNITŘNÍ KLID.

WildFit aneb má cesta od polomrtvé zoombie mezi lidi

Modlila jsem se, ať se mi ukáže nějaká cesta, která by mi vrátila zdraví.

Po infuzích vitamínu C a dalších dobrotách do žíly jsem se dostala na své fyzické dno. Nesedlo mi to a moje tělo zareagovalo tak, jak se dá dočíst v nežádoucích účincích v příbalovém letáku.

Někdo tu statistiku dělat musí a tentokrát Černý Petr padl na mě. Nedivím se. Myslela jsem si, že využiju zkratku. Věnuju se hodně mysli, duši a tělo trošku pokulhávalo. Když ho zasytím infuzemi namíchanými přímo na jeho potřeby dle různorodých testů, musí to přece být terno! „Cha cha, zkratku!,“ řeklo tělo a dalo mi to vyžrat.

První rozhovor na klinice probíhal přibližně takto:

„Proč jste zvolila infuzní terapii?“
„Na doporučení kamarádky. Chtěla bych víc energie.“
„Máte nějaké chronické obtíže? Berete léky?“
„Ne. Jsem úplně zdravá. Jen jsem hodně unavená a chtěla bych tělo dosytit po 4 těhotenstvích, rocích kojení a stovkách neprospaných nocí. Myslím, že si to zaslouží.“

O dva měsíce a 9 infuzí později

Ležím a nemohu se bolestí jater a ledvin ani hnout. Vím, že jsem to přehnala. Alespoň na pár hodin mi ulevuje akupunktura a tělové svíce od neustálých bolestí. Ležím na červeném gauči a hodiny sbírám energii, abych si došla alespoň na záchod.

Na krevních testech jsou játra v nepořádku a já vím, že ledviny jsou na tom ještě hůř. Dle pulzní diagnostiky TČM je jejich tep nehmatný. Jako by neexistovaly. Při akupunkturní jehličce do dráhy ledvin cítím obrovský výboj, který mi projede celou nohou. Energie je velmi rozhozená.

Jsme v období Vánoc a já stále ležím. Dva měsíce. Tělo mi mezitím předvádí celou pleádu symptomů.

 • Po krátké procházce musím 2 hodiny spát.
 • Kolem ledvin se mi udělaly modřiny. Nejprve jsou modré, pak žloutnou.
 • Na obličeji mám zhnisané pupínky. Obzvlášť nad ušima a na spáncích.
 • Bolí mě klouby. Ze dřepu se bez pomoci rukou nezvednu a ukazováček na pravé ruce nemůžu bolestí ohnout.
 • Jsem oteklá. Příšerně. Poprvé od svatby musím sundat snubní prstýnek a na váze vidím během pár dní o 4 kg víc.
 • Na kruzích pod očima by se dalo cvičit a horní víčka mi spadla na řasy. Vypadám o 10 let starší.
 • Zmizela mi menstruace! Poprvé za život, když nepočítám těhotenství a kojení.
 • Také už vím, kde mám slezinu, protože také bolí.
 • Špatně spím, neumím usnout a v noci se budím bolestí jater a ledvin.

Ani po měsíci nejsou jaterní testy dobré

Dochází mi, že tohle není jen drobná krizička, která přejde sama, až se tělo propláchne a trošku odpočine. Tohle je pořádnej prů.er. Jsem na tom zdravotně hůř, než moje 70letá maminka.

Hrozně mě mrzí, že se nedokážu pořádně věnovat dětem.

„Mami, co teď budeš dělat? Ty budeš zase ležet, žejo…“, píchne mě u srdce věta pronesená zklamaným tónem naší puberťačkou. „Ano, budu ležet…“

Vím, že potřebuju mobilizovat své skryté síly. A proto se, krom pravidelné Sedmiminutovky, kterou trávím pozorováním ledvin a jater, mnoho času promodlím. „Prosím, ať se mi ukáže cesta, jakou mohu dát své tělo zpátky do pořádku!“

Vesmír se zamyslel a poslal mi do cesty online kurz

Tvůrce WildFitu, kanaďan Eric Edmeades, na mě zapůsobil.

Má ohromné charisma a strávil celkem rok života s kmenem Hadza v Tanzánii, kteří jako jedni z mála kmenů na planetě stále žijí tak, jak žili jejich praprapředci před tisíci lety.

Kmen Hadza z Tanzánie, Foto: Stáňa Stiborová, Podnikání z pláže

Od nich okoukal, jaká strava je lidskému druhu přirozená a začal to praktikovat i na sobě, vyhledával studie, testoval na dalších lidech a zjistil, jak ohromně léčivý tento způsob životosprávy je. Do dnešního dne kurzem prošlo přes 550 000 lidí a změny v jejich životech jsou dechberoucí.

Eric Edmeades

Eric Edmeades

U nás ve skupině se lidem děly tyto vedlejší efekty přechodu na přirozenou stravu:

 • Lidé začali odkládat medikace na vysoký krevní tlak.
 • Diabetici snižovali množství inzulínu a někteří ho dokonce po poradě s lékařem úplně vyřadili.
 • Přestaly bolet klouby.
 • Odešly letité migrény.
 • Zmizely poruchy spánku.
 • Eliminovaly se trávicí obtíže.
 • Značně se zvýšila psychická pohoda a narostlo sebevědomí.
 • Depresivní stavy se prosvětlily.
 • Lidé začali, někteří poprvé v životě, mít rádi svá těla.
 • Ti, co měli nadváhu až obezitu, odložili velké množství tuku.
 • Někteří dokonce začali vypadat jako filmové hvězdy. To je případ třeba Jamese Hudsona z New Yorku, který mi dal svolení jeho fotku předtím a potom sdílet.

A co já? Co udělal WildFit se mnou?

Mám pocit, že jsem se díky němu znovu narodila. Už po 4 týdnech kurzu jsem se začala ráno budit před budíkem a vstávala s elánem. To se mi nestalo leta! Nárůst energie, který jsem si slibovala od infuzí, přišel s prvními úpravami jídelníčku. Protože vás teď zajímá, co to bylo za změny, tak napíšu jen to, že jsme v prvních týdnech dosytili tělo a vyřadili cukr.

Treza Kramerova WildFit

Záměrně nebudu psát, v čem životní styl dle WildFit spočívá. Kurz je totiž fantasticky psychologicky postaven a každý týden uděláte jeden malý krůček a postupně dojdete na vrchol, kam byste si na počátku ani netroufli.

Začíná se od psychiky a porozumění, jak to v mé hlavě funguje, a pokračuje se přes hluboké pochopení vlivu potravinářského průmyslu na naše nákupní preference, zjištění, jak nás jednotlivé potraviny ovlivňují a hlavně v praxi. Tedy vědomém stravování.

Tohle vše a moment překvapení, kdy nikdy nevíte, co vám Erik v dalším týdnu „vezme“, nebo naopak přidá, vede k nadprůměrné přilnavosti k programu. I když trvá 3 měsíce, dokončí ho přes 80 % lidí. Chroničtí dietáři toto číslo jistě umí ocenit.

Další benefity, které se mi začaly postupně vkrádat do života

 • Děti si začaly všímat, že už nejsem ta unavená a často ležící maminka, protože jsem jim dávno před budíkem chystala krásné a barevné snídaně. Dříve jsem se hrabošila z postele na poslední chvíli a nějaké ranní kuchyňské orgie nepřipadaly v úvahu.
WildFit a děti
 • Uvědomila jsem si, že s radostí chodím na dlouhé procházky a nedostavuje se odpolední únava.
 • Najednou také mohu udělat dřep a nezvedám se z něj jak babička o holi, ale poměrně svižně a bez bolesti.Kloub na ukazováčku také přestává bolest a snubák už mi zase je!
 • Vlévá se do mě život a játra se normalizují. Určitě jim pomohla i ostropestřecová pasta, kterou jsem několik týdnů jedla.
 • Ledviny stále občas bolí, ale už se s tím dá fungovat. Menstruace je hladká a nenápadná, jako nikdy předtím. Kůže se začíná krásně vyživovat zevnitř a moje masérka nešetří chválou, že takhle jemnou kůži nemají ani mladé dívky, a že je radost mě masírovat.
 • Obličej se čistí, otoky odcházejí a já konečně, po několika měsících, začínám v zrcadle poznávat tu paní, která se na mě dívá. Tohle jsem přece já!
WildFit

Největší posun se ovšem udál uvnitř

Najednou vím, že jsou určité druhy potravin, ke kterým se už nevrátím. Netlačím to vůlí, ale poznáním. To, co jsem se od Erica naučila, se nedá vymazat a tyto informace formují má vědomá rozhodnutí.

Toto je hlavní rozdíl od všech ostatních stravovacích směrů (a diet), které jsem v životě vyzkoušela. A že jich bylo!

Nespoléhá se na vůli, která je snadno vyčerpatelná, ale na změnu hodnot a chápání souvislostí.

Díky WildFitu jsem pochopila, co znamená sezónnost

Možná vás teď napadne, že to znamená, že jíme určité potraviny tehdy, kdy je jejich sklizeň. O tom to úplně není.

Sezónnost znamená to, že určitým způsobem stravování dávám mému tělu informace o tom, jaký ročním obdobím procházím, a ono podle toho reaguje. (Nehledě na to, co se děje v přírodě. Můžu, ale nemusím se tím řídit.)

 • Můžu si tedy střihnout dva týdny jara po Vánocích, kdy potřebuju odložit nasbíraný tuk, projít hlubokým léčením a regenerací.
 • Létem mohu své tělo provést tehdy, kdy potřebuji vyšší energii a tělu chci dát dobré stavební kameny pro růst.
 • Podzim si naordinuji, když si chci dopřát hojnost všech chutí, převážně sladké, a prospěl by mi nějaký nový tuk.
 • Zima přichází na řadu, když chci nechat tělo odpočinout od trávení. Mimochodem, jestli vás láká prožitek společného krátkého půstu s několika tisíci dalších nadšenců, připojte se k PŮSTáriu. Registrace je zdarma a naleznete tam mnoho inspirativního obsahu.
 • Zakotvila jsem. Už nehledám žádné další informace, styly a vychytávky

Vím, že WildFit je pro mě udržitelný způsob funkčního stravování, ve kterém mé tělo fantasticky frčí. Umí přepínat z různých druhů metabolizmů a dává mi velmi jasnou zpětnou vazbu, co ho zatěžuje.

(Apropos, stalo se vám někdy, že jste se dobře najedli a museli jste si po jídle jít odpočinout? To není optimální. Já to tak dřív měla. Teď ne. Trávení je prý po sexu druhý největší výdej energie, tak je prima to tělu nestežovat nestravitelnými kombinacemi.)

Naše nákupy jsou mnohem rozmanitější a rychlejší. K většině stojanů s barevnými pytlíčky už vůbec nechodíme.

Začala jsem velmi rychle, chutně a barevně vařit. Něco se mnou sní i rodina, něco si zatím užívám sama, ale vím, že i na ně časem, krůček za krůčkem, dojde. Jak mě to baví, připravovat tyhle snadné dobroty! Hotovo je za pár minut a každé jídlo si vychutnávám jako svátost. Tak jsem to dřív rozhodně neměla. Jazyk je schopný vnímat mnohem širší symfonii chutí, když ho nematu cukrem. Kousnout si do kedlubny je jak dortík v kavárně!

A co na to tvoje špeky, Terezo?

To je otázka na tělo. Po příhodě s infuzemi jsem se vypapala na moji maximální váhu. Tolik jsem neměla ani před porodem. Minimum pohybu a emocionální zajídání bolesti se projevily velmi rychle.

Teď, po 3 měsících, mám o 9 kg tuku méně, což dělá třeba v oblasti břicha obvod o 15 cm menší. Dokonce se mi o 3 cm smrskl krk a kolem kotníku mám o 1,7 cm méně. A to potěší :D! A tohle vše bez cvičení. WildFit totiž není fitnes program, ale adresuje „pouze“ stravu. Cvičením se pak dolaďuje to, co zdravá životospráva připraví.

Co vám budu povídat, cítím se mnohem lépe. Moje chytrá váha tento pocit umí zakreslit do čáry. První křivka je nárůst svalů, druhá je úbytek tuku a třetí je hmotnost.

A teď vám to ukážu ve svých křivkách.

Není to pro mě komfortní se tu producírovat v prádle, ale když už vás tu držím tak dlouho, překonám svůj stud a ukážu svoji proměnu. Ještě nejsem tam, kde vnímám, že mi bude nejlépe, ale na to, že většina národa v karanténě přibrala, mi to přijde jako skvělý trend. Vy to možná nevidíte, ale já tu změnu dost znatelně cítím. A o to tu jde…

Máte chuť se do tohoto programu taky pustit?

Chápu. Můžu vám ho z hloubi duše doporučit. Proto jsem také napsala tento článek. Pokud umíte anglicky, můžete rovnou skočit do originální verze TADY>>>. Není to levná záležitost, ale věřte mi, že se vám investice vrátí hned první rok na zdraví a ušetříte nejen za doplňky stravy, ale i za nesmyslné pochutiny.

Další možností je WildFitem projít s českou koučkou, Lenkou Daškovou, která se právě školí a bude celý program překládat do češtiny.

S Lenkou jsme se potkaly na Zoom setkání pro budoucí kouče (ano, také jsem s touto možností koketovala) a víte co? Ona bydlí ve stejné obci, jako já. Jsme od sebe asi 400 metrů! Rozhodla jsem se, že jí trošku pomůžu její poslání nakopnout, protože jsem se přesvědčila, že to, co nám Erik předal, má cenu mnoha let kvalitně prožitého života ve zdraví, což se nedá vyčíslit penězma.

Jestli se vám teď v hlavě honí hromada myšlenek, připojte se teď ve čtvrtek na Clubhouse (Sociální síť, kde se dá dobře diskutovat. Zatím pouze pro majitele iPhonů) a od 20:30 vám já, Lenka a moje kamarádka Rehana Ježková, která kurzem prošla se mnou, odpovíme na vaše dotazy.

Ve světle toho všeho, co jsem se za poslední 3 měsíce prožila a naučila…

… dává moje eskapáda s infuzemi docela dobrý smysl. Bez pádu na dno a urputných bolestí bych nevěděla, že potřebuji řádný restart a neměla bych zřejmě ani motivaci obrátit svůj vztah k jídlu vzůru nohama.

Jak já jsem vděčná, že jsem do této fáze mohla dorůst!

Někteří z vás jste teď možná zklamaní, že jste se tu nedozvěděli konkrétní návod, jak na to. Chápu. Taky bych byla po tak dlouhém čtení rozladěná. Ale informace vytržené z kontextu celku a bez hlubšího pochopení nemají moc velikou váhu.

Pokud přecijen chcete něčím začít, prvním krokem je vyřazení cukru a všech jeho příbuzných sladidel. Skrývají se pod různými názvy a chce to trošku detektivní pátrání, abyste je odhalili. Už po dvou týdnech bez cukru ucítíte nejen víc energie, ale také nové chutě, protože jazyk nebude zkorumpován nepřirozenou sladkostí cukrových koncentrátů.

Když jsem to dala já, tak to dáte taky!

P.S. Pokud tušíte, že na to nemáte dost vůle, mohla by vám pomoci meditace na propojení nebeské a zemské energie, ve které zprůchodníte své energetické dráhy a hlavně je k ní bonus - technika Zmizík na mlsnou, která umí divy! Prohlédnete si je TADY>>>.

Tereza Kramerova
Dostala jsem do vínku dar vhledu do lidské mysli i do jasu dětské duše. Učím lidi pracovat se svojí myslí tak, aby ona sloužila jim a ne oni jí. Pomáhám také těhotným ženám nalézt důvěru v sebe, své tělo, dítě i vnitřní hlas. Podporuji rodiče, aby porozuměli svým dětem a žilo se jim spolu dobře. Má práce je mým posláním a mé poslání je mojí vášní. Můj příběh si přečtěte ZDE>>. O své poznání se ráda dělím. Napsala jsem pro vás ZDARMA eBooky: LÉKÁRNIČKA V HLAVĚ a BAREVNÝ DECH pro hladký porod. Pokud rádi aktivujete svoje nitro, stáhněte si některou z mých MEDITACÍ. EBook MYSTICKÝ POROD je k prohlédnutí ZDE>>. Pokud se chcete skamarádit se svým tělem, mohl by vás zajímat transformační online kurz MILUJI SVÉ TĚLO. A konečně pro ty, kteří rádi probouzejí svůj skrytý potenciál, mám jedinečnou techniku OBJEV SVÁ KŘÍDLA. Za objevný považuji i svůj PětiKlíč, který probouzí samoléčebný potenciál našeho těla. Hmotným ztělesněním mé lásky k práci s myslí je kniha s napínavým příběhem DÍVKA S HAVRANÍMI KŘÍDLY. Pro vědomé rodiče tu taky něco mám! Račte kouknout na KOMPAS PRO RODIČE.
Komentáře