Meditace

Setkání s placentou

 • Máte občas pocit, že vám něco chybí, ale nevíte co?
 • Připadá vám někdy, že jste tu tak nějak omylem?
 • Nebo vám chybí pocit bezpečí?

Možná že meditace, kterou vám tu za chvíli představím, by vám mohla zásadně pomoci.

Když jsem o ní mluvila veřejně, ozývaly se hlasy:
„Terezo, co to zase vymýšlíš? Neděláš problémy tam, kde nejsou?“

Měly pravdu, že toto téma je nezvyklé. Ale o to víc o něm chci mluvit a zvědomit, jak zásadní pro nás všechny naše placenta byla.

Placenta je naší součástí

Možná, když vám řeknu, jak vznikla, tak zavnímáte, že to není jen nějaký filtr, ale část děťátka.

Po splynutí spermie a vajíčka se buňky začínají dělit. Když je jich 64, tak 56 z nich vytvoří placentu a ze zbylých 8 se následně vytvoří celé naše tělo. Placenta je víc než naše dvojče. Je součástí našeho JÁ.

Když nám občas toto téma vyskočilo s ženami na sezení, tak nešetrné a příliš časné oddělení placenty může přinášet tyto pocity: prázdnotu, ohrožení, nebezpečí, nedosycenost (nemám dost) a neuspokojitelnost (potřebuju něco, a nevím, co to je). ⁣

Z hlediska novorozeněte je její odejmutí možné považovat za trauma. Ne nadarmo se v některých kulturách, jako třeba na Bali, placenta oslavuje a dělají se pro ni ceremonie.
 

Už v roce 2017 jsem nahrála meditaci pro ženy, ve které se se svou placentou setkávají. Pro mě osobně bylo setkání s energetickým otiskem mé placenty ohromně posilující. Prožívala jsem při tom pocity:

 • Beru si, co mi náleží.
  1/3 krve novorozence zůstává v placentě. Pokud se nenechá dotepat pupečník, dítě o ni přijde.
 • Mám nárok na své bohatství.
  Pupečníková krev je plná původních kmenových buněk, ze kterých může vyrůst cokoliv. Je to pokladnice náhradních dílů těla.
 • Jsem v bezpečí a je o mě postaráno.
  Placenta je orgán dítěte. Je prostředníkem mezi ním a vnějším světem. Brzké a nešetrné odstřižení může způsobit pocit ztráty něčeho zásadního.

Myslím, že mnoho pocitů prázdnoty (nic mě nebaví), nedosycenosti (nemám dost, i když jsem přecpaná) i nedostatku bezpečí (svět je nebezpečné místo) by mohlo být eliminováno, kdybychom dopřáli dětem poklidné a pozvolné rozloučení s vlastní placentou. Minulost ovšem nezměníme.

V této meditaci si můžete propojení s placentou znovu prožít.

Je vhodná pro všechny ženy, které zavolá. Nemá žádnou kontraindikaci. I v těhotenství je velmi vhodná a může těhotnou ženu krásně zazdrojovat. Pokud tedy toužíte po dosycení, napojení na svůj zdroj a prožití totální podpory, po zážitku bezpodmínečné lásky, mohla by tato meditace být pro vás to pravé.

Láska a přijetí

Placenta je totiž primární hmotný otisk bezpodmínečné lásky a přijetí. Je nádherné se na toto propojení znovu napojit. Přečtěte si, co o tomto prožitku říkají ženy, které ho už mají za sebou:⤵︎

Na začátku slzy z odtržení, strach z opuštění. Cítila jsem bolest z neuctivého zacházení s mojí placentou – se mnou. Došlo mi, proč pro mě doteď byly nepříjemné dotyky na pupík. Moje placenta byla jako polštářek plný drobných diamantů, které se postupně integrovaly do těla a doplňovaly, co chybělo. Po meditaci vnímám naplnění, pocit „jsem JÁ“ – konečně. Vděčnost, že jsem plně vyživená. Mé ruce, na začátku bolavé rozdrážděným ekzémem, přestaly svědit. Nádherné jemnohmotné dosycení. Díky!
Hana Krejčí
Od začátku meditace jsem cítila chvění, jako bych se bála té změny, která může nastat, toho nového, neznámého. Setkání s placentou bylo jako najít své ztracené dvojče. Tolik let jsme čekali a najednou jsme byli opět spolu. Brečela jsem štěstím a nestačila jsem jí děkovat. Když jsem jí do sebe přijímala, moje chodidla za začala propínat, jako by chtěla zakořenit do země. Cítila jsem v nich proudit energii a to jsem snad nikdy necítila, jako by ožila. Úžasné, i celé tělo se krásně uhlazovalo. Když jsem si položila ruce na bříško, bylo naplněné láskou a ne prázdné jako vždy. Moc se těším, co mi přinese toto spojení dále. Terezko, nemám slov u každé tvé meditace. Je skvělé, jak nás vedeš stále více k sobě, uzdravuješ svým krásným posláním. Napsat DĚKUJI mi přijde málo, jsem vděčná za lidi jako ty ve svém životě.
Adéla
Krásný den, Terezko. Když jsem poprvé uslyšela spojení slov meditace a placenta, říkala jsem si... jako fakt? Není to tak obyčejné téma, až je zbytečné? Není už to hledání „problému“, který neexistuje? Spletla jsem se. Tato meditace je obyčejně NEOBYČEJNÁ. Měla by ji prožít každá živá bytost zrozená skrze lůno maminky. Dodala mi tolik vnitřní síly. Pocit, že jsem celá. Pocit, že jsem se narodila správně. Že život není chyba, ale DAR. Skrze tuto kouzelnou meditaci jsem našla puzzlíček sebe sama. Chybějící kousek skládanky, abych byla celistvá a kompletní. Věděla jsem, cítila, že mi něco chybí. A díky tomuto prožitku už vím, že to byl právě tenhle kousek. Pochopení a přijmutí své vlastní placenty. Té buňky, ze které vše začalo, ze které jsem se zrodila. Wau... už to je 12 hodin a já jsem pořád v úžasu, jak je meditace silná. Děkuji.
Michala Kamenská
Dobré ráno, ještě jednou děkuji za poslanou meditaci, právě teď jsem se vrátila ze svého prvního rande s placentou. Na začátku jsem cítila vzrušení podobné, jako když se na něco moc těšíš a ono se to konečně děje. Potom přišel pocit naprostého bezpečí a vděčnosti. A nakonec dominoval klid, který se rozprostřel po celém těle. Pocit, že toto je pravá přirozenost, že toto je moje podstata, to jsem já, celistvá. Děkuji za návrat domů.
Marie
Terezko, moc děkuji za krásnou meditaci. Včera ke mně přišla úplně v pravý čas. Jsem tři týdny po porodu třetího miminka a včerejší den byl náročnější se staršími sourozenci, kteří se dožadovali pozornosti ještě v půl jedenácté. Pustila jsem si meditaci v posteli do sluchátek a nechala vše plynout. Miminko usnulo a já jsem si při poslechu uvědomovala, že pozornost a péči teď potřebuju hlavně já, abych mohla dávat dál. Postupně se uvolňovalo napětí z celého dne a možná i života, když jsem si představila svou nádhernou placentu, od které jsem byla hned odstřižena, a byla jsem vděčná, že moje miminko toto nemuselo zažít a snad si z placenty vzalo vše, co potřebovalo. Já jsem si to vzala včera a dosytila se láskou, hlavně láskou k sobě samé. Moc ti děkuji za tuto příležitost.
Zdiša

 A co děti?

Jestli vám v hlavě zní otázka: A co děti? Málokteré dítě mělo tu příležitost, že by prožilo lotosový porod (kdy se nechá placenta odpadnout sama). Nahrála jsem pro děti takovou pohádkovou prožitkovou meditaci, která má méně než 10 minut a zvědomuje jim jejich napojení. Není třeba u ní ležet, ani mít zavřené oči. Stačí si ji v klidu poslechnout, třeba u kreslení nebo stavění lega. Navíc je tato dětská verze skvělá i pro dospělé, jako pohádkové uvedení do tématu.

Tyto dvě meditace, tedy dospěláckou verzi a pohádkovou dětskou, dostanete v balíčku. Nedají se koupit zvlášť.

Dobrý deň, moja Saška Vám ďakuje za krásnu meditáciu, skoncila ju so širokým úsmevom na perách a slovami…„Jeeej mami, to bolo krásne:)“… Počas jej počúvania sa cítila bezpečne. Keď som sa jej pýtala, aké farby videla, tak červenú a placenta bola duhova. ❤️Ďakovala mi, že som to pre ňu urobila, takže to veľké dík posielam Vám, 😍 nech sa nahrávke darí a nech aj vďaka nej cítime v živote bezpečie a radosť. 💫
Maminka Sašky, 9 let
Tak s dcerou jsme poslouchaly spolu, aspoň trochu se zklidnila (je jak z divokých vajec) a poslouchala. Říkala, že si neumí představit duhový provázek, ale že to bylo příjemné, a následovaly dotazy na pupík, kam to vede, a podobné věci. :)
Maminka Amálky, 6 let
Tak jsme to zkusili. Jonas (6 let) celou dobu pozorně poslouchal a řídil se pokyny a pak, ještě před koncem, řekl: „Mami, já jsem to zkusil a je to dobrý!“... Pak ještě doposlouchal konec. Po skončení... „A můžem pustit už stromy (audiokniha)? Ale tohle si dám ještě někdy, to je dobrý. Je nějaký druhý díl? Počkej, ještě jednou to zkusím... Jo, už to umím. 😉 Jo a usmíval se pak od ucha k uchu.
Maminka Jonáše, 6 let
Mně se to líbilo hrozně moc. Pro děti, které o placentě a pupeční šňůře nic moc nevědí, to je super vysvětlení. Takhle se můžou uklidnit, když jsou třeba naštvaní, a ještě se něco dozvědí. Pro mě je super, že jsem si mohl takhle večer ulevit.
Marek, 10 let
Teri, já ti chci říct, že mně to ta placenta fakt dala! Já jsem si to přál a ona mi to fakt dala. Cítil jsem to a i viděl. Z polštářku jely duhové kuličky a já jsem to cítil, jak se mě to dotýká a dává mi tu věc. Fakt mi to dalu tu energii.
Robin, 7 let

Cena

Za tyto dvě meditace jsem zvolila cenu jako za půlhodinovou masáž nohou. Na možnost prožít si svoji celistvost a pocit bezpečí stačí investice 390 Kč.

Tato cena je jen za dospěláckou meditaci. Dětskou máte ode mě darem.

Obě meditace vám pak dorazí mailem, kde budete mít odkaz na mp3 nahrávky. Ty si můžete stáhnout do počítače, telefonu nebo poslouchat online. Také vám prozradím svá doporučení, jak s meditacemi nejlépe pracovat.

Je to nádhera! Tvoj mäkký hlas v spojení s láskavými a liečivými obrazmi... Hneď som sa cítila ako u mamy v brušku. Pri spojení s placentou som mala veľmi silný zážitok prepojenia sa s Vesmírom a zažila som stav dychberúceho rozšíreného vedomia. Zrazu som bola všetkým a všetko bolo mnou. Moja placenta svetielkovala ako nočná obloha posiata hviezdami a ja som sa v tom spojení doslova kúpala v blaženosti. Takéto stavy zažívam pri meditácii, no doteraz som mala pocit, že za nimi „niekam“ musím ísť. Pri tejto meditácii sa mi ale stalo, že ten obraz sa nahral hlboko do mojej bunkovej pamäti a stal sa mojou súčasťou. Odvtedy mám pocit, že stačí, že SOM. A uz len ten pocit ma napĺňa blahom. :) Ďakujem z celého srdca. :)
Stanka Sobolová
Milá Terezko, je to už pár dní, co pozoruji nevídané změny ve svém těle, ale i ve svém životě. Děkuji Ti, že jsi mi dala možnost zažít, jaké to je, když dočerpáme energii, která zmizela spolu s placentou. Teprve teď si připadám celistvá a v pořádku. Dokonalá ve své nedokonalosti. Právě taková, jaká jsem. Nemám potřebu zajídat pocit neúplnosti a nedostdobráctví. Připadám si sytá snad jen pouhou existencí a jídlo si teď doopravdy vychutnávám. Od porodu mě provázela bublina, která se rozpínala v mém břiše. Bydlel v ní velký chlad a především obrovská prázdnota, kterou jsem se neustále snažila něčím vyplnit. Jídlem, nabitým programem, spoustou aktivit. Nic z toho mi ale nedělalo radost. Zato teď mám radost z bytí.
Anna Křivánková

Otázky

Jestli ještě váháte, pojďte si pročíst odpovědi na tyto otázky:

Mohu meditaci na propojení s placentou dělat v těhotenství?

Ano! To je naopak skvělé načasování. Zazdrojujete sebe sama a pochopíte, co placenta znamená pro vaše miminko.

Je meditace vhodná jen pro ženy?

Toto téma je pro všechny, nicméně v meditaci asi na dvou místech zazní ženská koncovka. Pokud vám to nevadí a odfiltrujete si to, tak ji můžete také prožít. Dětská verze je úplně univerzální, takže vhodná pro kluky i holčičky (tatínky i maminky).

Od kolika let doporučuješ dětskou meditaci?

Nahrála jsem ji jako prožitkovou pohádku. Myslím, že z ní mohou mít užitek děti školního věku. Tedy přibližně od 6 let, ale možná i některé mladší. Těžko se to odhaduje. Puberťáci už mohou poslouchat dospělácké meditace, pokud mají zájem.

Mohu poslouchat tu dětskou verzi i já?

Jasně! Naopak, já to doporučuji. Nejprve si dát pohádku, ve které si projdete vznik placenty, a pak pokračovat, třeba další den, tou delší verzí.

Mám meditaci napojení na placentu, kterou jsi prodávala v balíčku s meditací Jsem dost dobrá. Je tato jiná?

Není. Je to tatáž meditace, u které jsem jen nechala trošku vylepšit zvuk. Jediný rozdíl je v tom, že už se nebojím toto téma veřejně prezentovat, tak meditaci nemusím nabízet trošku na a dostala tedy zaslouženě své samostatné místo na výslunní.

Kdo pro vás meditaci připravil:

Tuto meditaci jsem pro vás přichystala já, Tereza Kramerová, průvodkyně po krajině mysli. Už více než dvanáct let provázím lidi proměnou jejich vědomí prostřednictvím obrazů v mysli. Nejvíce pracuji s ženami po porodu a těhotnými, takže téma placenty je mi velice blízké.

Díky tomu, že naše poslední dcera zažila lotosový porod a i já sama jsem si prošla prožitkem napojení na vlastní placentu jsem zjistila, jak důležité a přitom opomíjené toto téma je. Těší mě, že toto vákuum můžeme společně naplnit poznáním!

Objednávka

Vyplňte formulář a ihned po zaplacení vám přijdou obě meditace. 

Není něco jasné? Nebo něco nefunguje?

Obraťte se na mě na e-mailu tereza.kramerova@seznam.cz, ráda vám pomohu.